Ryzen 5 2600 ile R7 370 uyumu

Furkansasmaz

Decapat
Bütçem ne yazık ki az oldugu için bende sadece Anakart: Aorus B450 elite/işlemci: Ryzen 2600 veya 3600/ RAM ise: Corsair 2x8 16 GB 3000 MHz RAM almayı dusunuorum. Lakin aklıma takılan şey ise 1. si ekran kartına bütçe ayıramadıgım için şu ankı kendi kullandııgm ekran kartımı yanı MSI R7 370 2G bir ekran kartımı kullanmayı dusunuyorum. Sizce bir sıkıntı çıkartır mı bana oynadıgım oyunlarda bu ekran kartı? Şu ankı işlemcim i7 870 ile bayağı iyi performans veriyor ama bu yenı sıstemde sorun çıkartır mı diye merak edıyorum.

PSU Cooler Master 650W 80 Plus Gold ama ne 4pin 1 adet CPU 2 adet de 6 pin GPU soketi var. İnternette gezerken gordum CPU 4to 8 pin donusturuculer satılıyor cüzi miktarlara sizce alsam anakartıma taksam bır sıkıntı çıkartır mı? Bazıları demiş ki forumlarda 4 pin takınca çalışır ama overclock yapamazsın demişler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçem ne yazık ki az oldugu için bende sadece anakart: Aorus B450 elite/işlemci: Ryzen 2600 veya 3600/ RAM ise: Corsair 2x8 16 GB 3000 MHz RAM almayı dusunuorum. Lakin aklıma takılan şey ise 1. si ekran kartına bütçe ayıramadıgım için şu ankı kendi kullandııgm ekran kartımı yanı MSI R7 370 2G bir ekran kartımı kullanmayı dusunuyorum. Sizce bir sıkıntı çıkartır mı bana oynadıgım oyunlarda bu ekran kartı? Şu ankı işlemcim i7 870 ile bayağı iyi performans veriyor ama bu yenı sıstemde sorun çıkartır mı diye merak edıyorum.

PSU Cooler Master 650W 80 Plus Gold ama ne 4pin 1 adet CPU 2 adet de 6 pin GPU soketi var. İnternette gezerken gordum CPU 4to 8 pin donusturuculer satılıyor cüzi miktarlara sizce alsam anakartıma taksam bır sıkıntı çıkartır mı? Bazıları demiş ki forumlarda 4 pin takınca çalışır ama overclock yapamazsın demişler.

Uyumlu ve iyi bir sistem 3600 alıp ileride RTX 2070'e kadar gidebilirsiniz.

Aorus B450 Elite yerine daha uygun modellere bakıp oradan bütçeyi ayarlayabilirsiniz. Ekran kartı sıkıntı olmaz fakat ileride mutlaka bütçeyi denkleştirip iyi modellere bakın derim.

Geri
Yukarı