Ryzen 5 2600 oyunlarda kullanılmıyor

Varian Wrynn

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Radeon RX590-AMD Ryzen 5 2600-GIGABYTE B450M-S2H-8X2 16GB DDR4 -
Arkadaşlar oyunlarda işlemci kullanımım %5'i geçmiyor. Daha önce aşırı ısınma problemi vardı. Macunu yeniledim ısınma problemi düzeldi fakat aktif olarak oyunlarda en yoğun olduğu vakit bile ekran kartı %99-100 iken işlemci hiç kullanılmıyor. Sebebi ne olabilir? Ekran kartı RX 590.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarları en düşüğe çekince CPU kullanımı artması lazım. Artıyor mu bir deneyin. Bir de sıcaklık paylaşın.

Arkadaşlar oyunlarda işlemci kullanımım %5'i geçmiyor. Daha önce aşırı ısınma problemi vardı. Macunu yeniledim ısınma problemi düzeldi fakat aktif olarak oyunlarda en yoğun olduğu vakit bile ekran kartı %99-100 iken işlemci hiç kullanılmıyor. Sebebi ne olabilir? Ekran kartı RX 590.

İşlemci kullanıp kullanmaması önemli değil FPS kasma donma var mı?

Ayarları en düşüğe çekince CPU kullanımı artması lazım. Artıyor mu bir deneyin. Bir de sıcaklık paylaşın.
Ayarlar en düşükte de aynı kullanım. Çok yüksek yük altında ekran kartı maksimum 79 işlemci 73derece

Akıcı oynuyorsan gerisi önemli değil.
Dediğim gibi bu durum ekran kartına ekstra yük bindirmiyorsa benim için sıkıntı yok. Yardımınız için teşekkürler.

Bu arada kullanımı AMD Software 'den ölçüyorum. Onun rakamları yanlış olabilir belki, çünkü sıcaklıkta pek doğruyu yansıtmıyor.

Geri
Yukarı