Ryzen 5 2600 RTX 2060 Ani FPS Düşüşü

Slagedon

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba sistemim şu şekilde ve oyunlarda FPS düşüşü oluyor sistemim şu şekilde ;

İşlemci: AMD Ryzen 5 2600 3.4-3.9 GHz
Ekran Kart: MSI Ventus XS RTX 2060 6GB 14000 MHz
Anakart: Asus Prime B450 M-K
RAM: Kingston HyperX 16GB 2400MHz (2X8)
PSU: Zalman ZM500-LE 500W
HDD: Seagate 1 TB 7200RPM
Cooler: Wraith Stealh Soğutucu
İşletim Sistemi: Windows 10

Aslında olayla ilgili video çekmiştim fakat sanırım yükleme gibi bir imkanın yok, her neyse sistem kullanımı da bu şekilde;

GPU kullanımı %50-%-75 75-80C 1890Mhz 2000MB-5000MB
RAM kullanımı 7000-11000 MB
İşlemci kullanımı %30-%50
FPS 90-100 (Örneğin drop olduğu zaman 90 FPS'den 50'ye düşüyor)

Genellikle kullanımlar tüm oyunlarda bu şekilde oluyor, drop olayı ise genellikle BF1-BF5 oyunlarında oluyor. Call Of Duty WW2 veya GTA 5, Payday 2 gibi oyunlarda olmuyor. Nedenini anlayamadım acaba PSU mu yetmiyor, yoksa RAM MHz'si mi düşük tam emin değilim. Umarım yardım edersiniz yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi ayarlarda oynuyorsunuz oyunları, furmark ile test edip sonuçları paylaşabilir misiniz?

Biraderim ayni sisteme sahip, bir problem yasamadik. Yalniz sizin kasa hava akisi kotu sanirim, RTX 2060 genelde %98-99 calisiyor ama 60 derecenin ustune çıkmazken, sizinkinin 75-80 olmasi hic hayra alamet degil. Islemci de iyi sogutulmuyorsa normaldir diye dusunuyorum.

Biraderim ayni sisteme sahip, bir problem yasamadik. Yalniz sizin kasa hava akisi kotu sanirim, RTX 2060 genelde %98-99 calisiyor ama 60 derecenin ustune çıkmazken, sizinkinin 75-80 olmasi hic hayra alamet degil. Islemci de iyi sogutulmuyorsa normaldir diye dusunuyorum.
Evet çok haklısınız fakat msi afterburner adlı programda fan ayarını kontrol edemiyorum fan sürekli aynı 50 60 dereceden sonra döner asus dual serisindeki ekran kartları benimkisi sürekli aynı hep aynı hızdı dönüyor onu arttırabilsem 65 e kadar indiririm dereceyi fakat kontrol edemiyorum
Yazılımaları hatalı yüklemis olabilirsiniz. Ekran kartı ayarlarını iyice kontrol edin. Bende de oluyordu format atınca duzeldi.
Acaba psu dan dolayı olabilir mi ekran kartı incelemesinde 500w minimum yazıyordu hatta bazı sitelerinde 500w tavsiye edilen sayıydı fakat bugün farkettim ekran kartının mhz sayısını düşürünce oyunlardaki drop biraz daha azaldı ve ekran kartı kendini daha çok kullanmaya başladı %80 lerdeyken %97 lere çıktı bunun hakkında neler düşünüyorsunuz ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı