Ryzen 5 2600 sıcaklık değeri nedir?

Fullmotion

Hectopat
Arkadaşlar yeni bir bilgisayar topladım fakat oyunlarda yüksek işlemci sıcaklığına ulaşıyorum. Kasa duvara yakın bir bölgede duruyordu ve ön paneli kapalıydı. Kasa yer değişikliği yaptım. Kasanın ön cam panelini çıkarttım ve sonrasında ciddi derece düşüşleri olduğunu gözlemledim fakat artık daha yapabileceğim bir şey kalmadı. Lakin bundan önce 82 dereceye kadar çıktığını görmüştüm. Assasin's Creed Odyssey 65 68 arası, CoD WW2 ise 57 derecede sabit oynuyorum. Kasam Xigmatek Venom X. AIDA64 testinde %100 kullanımda ilk 1 dakikada 80 dereceye ulaşıyor ve kalıyor. 15 dk boyunca bu şekilde devam ediyor. Ryzen 5 2600 için bu değerler normal midir? Kullanan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim. İşlemci boşta 38 derece bir süre sonra 46 derecelere kadar çıkıyor. Sıvı soğutma ya da kule tipi soğutucu takmak istemiyorum. Bunun yerine kasanın fanlarını daha kuvvetli fanlar ile değiştirmem yeterli olur mu yada sizin önerilerniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
30-35 derece arası değişiyor
Oyun olarak genelde pubg oynuyorum 40-45 dereceyi geçmiyor
Dark freezer x124 kullanıyorum bu arada

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı