Ryzen 5 2600 Sıcaklık Değerleri

Runos

Decapat
Arkadaşlar merhaba, Benim bilgisayarımda Ryzen 5 2600 işlemci var. İki farklı yerden sıcaklık değerine baktım ve görselleri ekliyorum. Bu sıcaklıklar bana yüksek geldi. Sizce de yüksek mi? LoL'de FPS sıkıntısı yaşıyorum sebebi bu olabilir mi?

fpssorunu.png
işlemcisıcaklik.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İslemci macunu yenilemeyi deneyin.
Egzos fani donus hizini kontrol edin psu'ya bagliysa son hiz doner sicaklik tahliyesi daha cabuk olur.
Birde yan kapagi acik olarak oyun oynayin sicaklik dusuyormu.

İslemci macunu yenilemeyi deneyin.
Egzos fani donus hizini kontrol edin psu'ya bagliysa son hiz doner sicaklik tahliyesi daha cabuk olur.
Birde yan kapagi acik olarak oyun oynayin sicaklik dusuyormu.
Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Egsoz fanı hızını nasıl kontrol edeceğim ve psu ya nasıl bağlarım bilmiyorum. Yardım eder misiniz?

Dediğiniz gibi kapattım. Sıcaklığımda bir düşüş oldu ama performansa etki etmez mi bu?

Core Performance Boost ozelligi bu islemcide 3.4 ghz'den 3.8 ghz'ye turbo frekans olarak calismasini saglar bunu kapatirsan tabiki performas kaybi yasarsin.

Bu ozellik acilinca otomatik frekans artisinda voltaj degeride artar. İste asil sorun bu artan voltaj gereginden fazla artmasi ve islemci isinmasidir. Ya iyi bir sogutucu olacak yada manuel mudahale edecen.

3.8 ghz oldugunda tahminen 1.350 civari auto voltaj olacaktir.

Bios'dan mudahale ise frekansi 3.8 ghz'ye getir voltaji 1.200 yap. Sistem yuke bindiginde oyunlarda mavi ekran yada kapanma gibi hata olursa voltaji 1.220 yap. Deneme yanilma ile stabili yakala.

Youtubda bir suru bios videolari var arastir.

Core Performance Boost ozelligi bu islemcide 3.4 ghz'den 3.8 ghz'ye turbo frekans olarak calismasini saglar bunu kapatirsan tabiki performas kaybi yasarsin.

Bu ozellik acilinca otomatik frekans artisinda voltaj degeride artar. İste asil sorun bu artan voltaj gereginden fazla artmasi ve islemci isinmasidir. Ya iyi bir sogutucu olacak yada manuel mudahale edecen.

3.8 ghz oldugunda tahminen 1.350 civari auto voltaj olacaktir.

Bios'dan mudahale ise frekansi 3.8 ghz'ye getir voltaji 1.200 yap. Sistem yuke bindiginde oyunlarda mavi ekran yada kapanma gibi hata olursa voltaji 1.220 yap. Deneme yanilma ile stabili yakala.

Youtubda bir suru bios videolari var arastir.
Teşekkür ederim yardımın için biraz kurcalayayım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı