Çözüldü Ryzen 5 2600 Sistem mavi ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

volkiavcii

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, bugün termal macun değişimi için bilgisayarı bilgisayarcıya verdim eve gelip bilgisayarı açtım GTA 5 Online'a girerken bilgisayar mavi ekran verdi. Ve açılışta BIOS reset yazdı BIOS'u resetledi. Sorun neden olabilir? Ve bilgisayarı açtığımda fareyi taktığımda sol tike basıyorum masaüstündeki dosyaları seçiyordu düzeldi, anlayamadım garip.

Sistemim.

B450M S2H.
Ryzen 5 2600.
8 GB DDR4 RAM 2666 MHz.
RX 580 4 GB.

minidump.rar dosyasını indir - download

buyurun, bu arada tekrar denedim oyuna girmeyi ekran siyah oldu no signal yazdı restart atınca düzeldi.

Özür dilerim yanlış siteye upload etmişim, buyurun

Bu dosya doğru düzgün bilgi vermiyor. Belleklere test yapmayı, ekran kartının sürücüsünü DDU kaldırıp 20.4.2 sürümünü kurmayı deneyin.
Yine mavi ekran alırsanız dosyaları atın. Sorununuzun durumuyla ilgili geri dönüş yapmayı unutmayın.

Bu dosya doğru düzgün bilgi vermiyor. Belleklere test yapmayı, ekran kartının sürücüsünü DDU kaldırıp 20.4.2 sürümünü kurmayı deneyin.
Yine mavi ekran alırsanız dosyaları atın. Sorununuzun durumuyla ilgili geri dönüş yapmayı unutmayın.

Hocam şimdide bilgisayar siyah ekran veriyor. restart atıp açıyorum siyah ekranda kalıyor ama şimdi yapmıyor.

Sürücü kaldırdıktan sonra mı oldu bu? Yoksa daha bir şey yapamadınız mı?

Hocam detaylı anlatayım. Ramim kllisre marka cl19 aliexpressten aldım. Haliyle voltaj vermem gerekiyor stabil performans alabilmem için. Bilgisayarı ilk aldığımda rami taktığımda da mavi ekran vesaire yaşıyordum ve 1.340 voltaj verince kendine geliyordu. Ram anakarttan çıkınca voltaj ayarları sıfırlanıyor ve mavi ekran alıyorum. Başta bu detayı eklemeyi unuttum. Bilgisayarcıda rami temizlemiş haliyle anakarttan çıkınca voltaj ayarı sıfırlanmış ve bu yüzden mavi ekran alıyormuşum. ilk baş voltajı 1.240 yaptım mavi ekran kalktı siyah ekran sorunu çıktı tekrar 1.340 yapınca iki sorunda şimdilik ortadan kalktı Allaha şükür.
Sürücü kaldırdıktan sonra mı oldu bu? Yoksa daha bir şey yapamadınız mı?

Özür dileyerek ek olarak bir kaç bilgi daha ekleyeyim. eski ddr3 sistemime de aynı ramden aldım voltajsız sorun yaşamamıştım. Demek ki ya anakartım voltaj vermemi istiyor ya da işlemcim. Şu anlık sorun yok oyundayım destek için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı