Ryzen 5 2600 Sistem Oyun Oynarken Ekran Kararıyor

Ürünleri ben tek tek sipariş verdim kurulumunu bilgisayarcı yaptı 2 gün sorunsuz kullandım. Ama bugun ne olduysa ekran kararıp kararıp duruyor oyunlarda ekran kartını garantiye göndereceğim bekleyip göreceğim. Teşekkür ederim
Ne demek keşke daha fazlası elimden gelse ancak daha tecrübeli arkadaşlar da konuya bi bakabilir.

Anakart: ASUS TUF B450 PLUS GAMING.
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600.
RAM: G.Skill (2x8) Ripjaws 3600 MHz CL18.
Ekran kartı: XFX RX590 fatboy 8 GB

PSU: Corsair 550W +80 Plus.
Kasa: Power Boost VK-G2052S RGB.

14.05.2020 tarihinde PC topladım. 2 gün boyunca herhangi bir problem yoktu. 17.05.2020 tarihinde oyun oynarken birden ekran karanlık oldu. PC calışır vaziyette devam ediyordu. Ama herhangi bir ekranda görüntü alamadım. Kasanın baslatma tusuna basılı tutup bilgisayarı yeniden baslattıkdan sonra ekran geliyor. Oyunlarda 10 15 dk oynadıktan sonra ekran kararıyor. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler.
Aynı anakartı kullanıyorum ve dediğin olay işlemci 80 dereceyi geçtiği an bende de oluyor. Oyun oynarken işlemci sıcaklığını kontrol et. Dediğim gibi kapanıyorsa o sıcaklığı düşürmen gerek.

Sorun bundan değilse bence ekran kartı kaynaklı bir sorun olabilir.

Aynı anakartı kullanıyorum ve dediğin olay işlemci 80 dereceyi geçtiği an bende de oluyor. Oyun oynarken işlemci sıcaklığını kontrol et. Dediğim gibi kapanıyorsa o sıcaklığı düşürmen gerek.

Sorun bundan değilse bence ekran kartı kaynaklı bir sorun olabilir.

Teşekkür ederim olmadı işlemciye kule tipi sogutucu alacağım teşekkürler.
Ne demek keşke daha fazlası elimden gelse ancak daha tecrübeli arkadaşlar da konuya bir bakabilir.

Teşekkür ederim yardımcı oludugun için.

Teşekkür ederim olmadı işlemciye kule tipi sogutucu alacağım teşekkürler.

Teşekkür ederim yardımcı oludugun için.
İşlemcinin soğutucusuyla alakalı olduğunu pek sanmıyorum. Aida 64 programını kurup bi sıcaklık değerlerini ve de güç tüketim değerlerini paylaşman yararlı olur. İşlemcini hız aşırtma yapmayacaksan soğutucuya ekstra para harcamana gerek yok kaldı ki makul seviyede hız aşırtmayı mevcut soğutucu bile destekliyor.

İşlemcinin soğutucusuyla alakalı olduğunu pek sanmıyorum. Aida 64 programını kurup bir sıcaklık değerlerini ve de güç tüketim değerlerini paylaşman yararlı olur. İşlemcini hız aşırtma yapmayacaksan soğutucuya ekstra para harcamana gerek yok kaldı ki makul seviyede hız aşırtmayı mevcut soğutucu bile destekliyor.

Stok fanı ile geliyor ama işlemcide ısınıyor 70 82 derece arası görüyorum ekran kartı desen 85 86 dereceye kadar cıkıyor anlamadım.

Geri
Yukarı