Ryzen 5 2600 Sistem Toplama

falconeer_01

Centipat
Merhabalar. Konuya hızlıca giriş yapmak istiyorum. Benim 2014 yılında aldığım Casper marka bir bilgisayarım var ve ben bu bilgisayara daha önce ekran kartı yönünden güncelleme yapmıştım, fakat tahmin de edebileceğiniz gibi bu sistem artık doğru düzgün çalışmıyor ve ben de bu sistemimi neredeyse en baştan toparlamak istiyorum. Güncelleme yapacağım parçalar sırasıyla işlemci, anakart, RAM ve bilgisayar kasası olacak. Halihazırda da ekran kartı olarak GTX 960 2
GB'lık modeli var ve PSU'da 500 Watt'lık bir PSU. Benim kendi düşündüğüm parçalar şöyle:

İşlemci: ePttAVM - AMD RYZEN 5 2600 3,9/4,1 GHz AM4+ 65W Wraith
Anakart: Asrock B450M-HDV R4.0 Socket AM4, DDR4 3200MHz+ (OC), Ultra M.2, USB 3.1 Gen1, HDMI, DVI, VGA mATX Anakart (ASRB450M-HDVR4)
RAM: GSKILL 8GB Ripjaws V Kırmızı DDR4 3000Mhz CL16 Single Kit Ram | ITOPYA
Kasa: Power Boost X-53 USB 3.0 Cam Panelli RGB Led'li Gaming Pc Kasa | ITOPYA
Fakat bu parçaların birbirine ne kadar uyumlu olduğu veya daha iyi parçalar bulunabilir mi sorularında kendime pek güvenemediğim için sizlere sormaya karar verdim bu parçaların birbiriyle ne kadar uyumlu olduğu konusunda veya bu PC'ye daha iyi parçalar bulabileceğim konusunda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
ekran kartı nerde ?
Merhabalar. Konuya hızlıca giriş yapmak istiyorum. Benim 2014 yılında aldığım Casper marka bir bilgisayarım var ve ben bu bilgisayara daha önce ekran kartı yönünden güncelleme yapmıştım, fakat tahmin de edebileceğiniz gibi bu sistem artık doğru düzgün çalışmıyor ve ben de bu sistemimi neredeyse en baştan toparlamak istiyorum. Güncelleme yapacağım parçalar sırasıyla işlemci, anakart, RAM ve bilgisayar kasası olacak. Halihazırda da ekran kartı olarak GTX 960 2
GB'lık modeli var ve PSU'da 500 Watt'lık bir PSU. Benim kendi düşündüğüm parçalar şöyle:

İşlemci: ePttAVM - AMD RYZEN 5 2600 3,9/4,1 GHz AM4+ 65W Wraith
Anakart: Asrock B450M-HDV R4.0 Socket AM4, DDR4 3200MHz+ (OC), Ultra M.2, USB 3.1 Gen1, HDMI, DVI, VGA mATX Anakart (ASRB450M-HDVR4)
RAM: GSKILL 8GB Ripjaws V Kırmızı DDR4 3000Mhz CL16 Single Kit Ram | ITOPYA
Kasa: Power Boost X-53 USB 3.0 Cam Panelli RGB Led'li Gaming Pc Kasa | ITOPYA
Fakat bu parçaların birbirine ne kadar uyumlu olduğu veya daha iyi parçalar bulunabilir mi sorularında kendime pek güvenemediğim için sizlere sormaya karar verdim bu parçaların birbiriyle ne kadar uyumlu olduğu konusunda veya bu PC'ye daha iyi parçalar bulabileceğim konusunda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
ekran kartı nerede ?

1- Toplam bütçeni belirt.
2- o kasayı alma. Kötü. 300 TL'ye daha iyi kasalar var.
3- Geri kalan parçalar iyi. Ekran kartını sonradan mı yükselteceksin?
4- PSU ne olacak? O sistemden kalma PSU'yu kullanmak kumar oynamadan farksız olur. Yeni bir PSU daha ekle listeye. Markası bilindik ve iyi olsun.

''daha önce ekran kartı yönünden güncelleme yapmıştım'' iyi okuyalım.
BU kasayı sakın alma diğerlerinde sıkıntı yok. Önden hava almıyor bu
Corsair VS serisinden uzak dur, ben aldım fan ses yapıyor. Sese takıntım olduğundan içindeki 2 pinli fanı söküp 4 pinli fan taktım kablosunu da çoğaltıcıya taktım.

Son düzenleme:
1- Toplam bütçeni belirt.
2- o kasayı alma. Kötü. 300 TL'ye daha iyi kasalar var.
3- Geri kalan parçalar iyi. Ekran kartını sonradan mı yükselteceksin?
4- PSU ne olacak? O sistemden kalma PSU'yu kullanmak kumar oynamadan farksız olur. Yeni bir PSU daha ekle listeye. Markası bilindik ve iyi olsun.
Öncelikle PSU eski Casper bilgisayarımdan kalma değil onu da ekran kartı ile birlikte almıştım. Ekran kartını şimdilik değiştirmeyi düşünmüyorum fakat ileride tekrar para biriktirebilirsem yükseltmeyi düşünebilirim. Bütçe olarak en fazla 2150 lira civarına çıkabilirim diye düşünüyorum. Kasa konusundaysa önerilerinizi bekliyorum. Yanıtınız için teşekkürler.
PSU : XIGMATEK TAURO SERİSİ 80PLUS BRONZE 500W MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI - Vatan Bilgisayar

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı