Ryzen 5 2600 Sistem

emonon

Hectopat
Kendime şöyle bir sistem kurdum:
İşlemci: 939 TL
Ekran Kartı:146 euro 955 TL
Anakart: 356 TL
Ram: 282 TL
Kasa: 369 TL
SSD: 177 TL
PSU:195 TL
Monitor:534 TL
Sorularım şunlar: Parça birleşimi hakkında bilgim olmadığı için kendim yapmak istemiyorum. Parçaları götürsem güvenebileceğim bir yer var mı birleştiren ? Vatan gibi vs.

İkinci sorum ise bu sistem birbiriyle uyumlu mu ve beni ne kadar götürür ?

Cevaplayanlar için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam hepsini toplu bir yerden almanız sizin için daha iyi olur. Donanım arşivi daha yeni bir PC topladı. DADG2 diye. Monitör dahil 5300 civarına geliyor. Alabilirseniz çok daha iyi olur.
YouTube kanalında videosu da var.
Artık minimum 16 GB RAM kullanmanızı öneriyor bilgili kişiler. Tercih hakkı yine sizin.

QP Pulse Plus R3 2300X / 8GB / RX 580 8GB/ 240GB SSD Oyun Bilgisayarı
İşlemciyi R5 2600 yapın. 3550 TL, lazımsa da 1 TB HDD ekleyin 3850 TL. Attığınız sistemdeki PoweBoost ürünleri çok kötü, hele ki PSU. Ayrıca anakart giriş seviyesi. RAM'in de hızı düşük. Yani hiç olmamış sistem.

Ayrıca DADG2/R5 2600/Sapphire RX590 Nitro Plus/16GB DDR4/240GB SSD/1TB Disk/Gaming Bilgisayar | ITOPYA bu PC'yi kaçırmamanızı öneririm.
Cevaplariniz için çok teşekkürler gönderdiğiniz sistemler bütçemi aşıyor o yüzden alamayacağım maalesef. Şöyle bir şey düşündüm anakartı
şununla değiştirsem
Ram'i de
şununla değiştirsem nasıl olur ?
Hdd Ssd konusuna gelirsek onları birkaç ay sonra eklemeyi planlıyorum soket var değil mi ekstradan ?
Ayrıca PSU beni ne kadar götürebilir ?Cevaplariniz için şimdiden teşekkürler.
QP Pulse Plus R3 2300X / 8GB / RX 580 8GB/ 240GB SSD Oyun Bilgisayarı
İşlemciyi R5 2600 yapın. 3550 TL, lazımsa da 1 TB HDD ekleyin 3850 TL. Attığınız sistemdeki PoweBoost ürünleri çok kötü, hele ki PSU. Ayrıca anakart giriş seviyesi. RAM'in de hızı düşük. Yani hiç olmamış sistem.

Ayrıca DADG2/R5 2600/Sapphire RX590 Nitro Plus/16GB DDR4/240GB SSD/1TB Disk/Gaming Bilgisayar | ITOPYA bu PC'yi kaçırmamanızı öneririm.
Cevaplariniz için çok teşekkürler gönderdiğiniz sistemler bütçemi aşıyor o yüzden alamayacağım maalesef. Şöyle bir şey düşündüm anakartı
şununla değiştirsem
Ram'i de
şununla değiştirsem nasıl olur ?
Hdd Ssd konusuna gelirsek onları birkaç ay sonra eklemeyi planlıyorum soket var değil mi ekstradan ?
Ayrıca PSU olarak beni ne kadar götürebilir ? cevaplariniz için şimdiden teşekkürler.
Hocam hepsini toplu bir yerden almanız sizin için daha iyi olur. Donanım arşivi daha yeni bir PC topladı. DADG2 diye. Monitör dahil 5300 civarına geliyor. Alabilirseniz çok daha iyi olur.
YouTube kanalında videosu da var.
Artık minimum 16 GB RAM kullanmanızı öneriyor bilgili kişiler. Tercih hakkı yine sizin.
Hocam işlemci ve ekran kartını aldım bile ve bütçem maalesef el vermiyor. Çok teşekkür ederim yine de. Ram konusunda ise sonradan eklemek istiyorum soket var değil mi ?

Alttakileri almaya çalışın.

Alttakileri almaya çalışın.
Cevaplariniz için teşekkürler. Ana Kartı nanokatalogdan alsam nasıl olur ? Bir farkı yok sanırım. Ayrıca gönderdiğiniz kasa+psu da fan yeterli mi ve psu 80+ mı ?
Biraz daha araştırma yaptım ve şu kasa+psu'yu buldum ne düşünüyorsunuz bu konuda ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı