Ryzen 5 2600 sistemde bileşenlerin elektrik faturasına etkisi

Haftanın 6 günü günlük olarak 4 saat sadece cumartesi 10 saat kullanıyorum, sürekli açık değil.

Psu Gametech Gtp-700 700w 80 Plus Gold Power Supply Pc Güç Kaynağı - n11.com

Ekran kartı ROG-STRIX-RX570-O4G-GAMING | Ekran Kartı | ASUS Türkiye

Not: 3 ay önce sistemim yoktu
PSU gerçek 80+ Gold sertifikalı değildir ve kalitesiz ucuz bir ürüne benziyor. Buna benzer bir PSU arkadaşın faturasını ikiye katlamıştı 😀

Kesin neden bu diyemem ama büyük ihtimalle budur.

Bu arada PSU çok kalitesiz. FSP, Corsair veya Cooler Master gibi markaların 600W 80+ sertifikalı PSU'lara bakabilirsiniz.

Açıkcası PSU dan oldukça memnunum gayet iyi görüyor işini
PSU gerçek 80+ Gold sertifikalı değildir ve kalitesiz ucuz bir ürüne benziyor. Buna benzer bir PSU arkadaşın faturasını ikiye katlamıştı 😀

Kesin neden bu diyemem ama büyük ihtimalle budur.

Söylediğin mantıklı geldi bana açıkcası

Açıkcası PSU dan oldukça memnunum gayet iyi görüyor işini
Iyi görüyor fakat bir müddet kendinede sisteminizede zarar veriyor. Firsby, Everest, Rampage veya Gametech gibi ismini duyduğunuz ürünlerden uzak durun. Benim yakın bir arkadaşımın evinde Everest PSU yüzünden priz yanmıştı. Firma umursamıyor bile bizim hatamız değil diyip geçiyor. Bu ürünü satıp Sinerji'den FSP 600W 80+ PSU'yu satın alabilirsiniz 300 TL gibi bir fiyatı var sizi pişman etmez. Yeter ki şu ürünlerden uzak durun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı