Ryzen 5 2600 sistemde OCCT'de çıkan 6123 hata

Keenact

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar MSI Aero 1070 Ti ekran kartım var stres testlerinde 80 85 derecelere çıkmasına alışığım Allah'tan oyunlarda böyle bir sıcaklık değerleri görmüyorum. Geçenlerde Ryzen 5 2600 işlemcime OC yaptım. Sıvı soğutma kullanıyorum Ryzen 5 2600 4.1 GHz 1.45V da (1.425 V aşağısında sistem kendini bir süre sonra kapatıyor ). Bugünkü Technopat videosunda sistemimi deneyeyim dedim. 10 dakika durayım dedim fakat 5. Dk'ya gelmeden 0'dan birden 6123 hata buldu Fakat bu hatayı aldığımda sistemim ne kapandı ne dondu ne de bir zarar gördü. Aklıma takılan kısım CPU-Z'den yaptığım stres testlerinde 5 dakikada 70 dereceye ulaşmayan işlemcimin bu test de nasıl bu kadar yüksek ısılara çıktığı. Bu durumu sizinle paylaşmak istedim bu da görsel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Prime95 indirip Small FFT's testi yapar mısınız? Ayrıca, sisteminizin tamamını yazın lütfen. Sıvı soğutma sayesinde işlemcinizin sıcaklığı CPU-Z testinde çok yükselmemiş olabilir ancak aynısını VRM'ler için söylememiz mümkün değil zira 1.45V biraz yüksek.

Malesef 1.425 V da işlemci kapanmıyor ama 1.45 V a göre neredeyse gözle görülür bir fark var 1.425 aşağısındada sistem kendi kendine kapanabiliyor ne yapmalıyım ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…