Ryzen 5 2600 sistemi yeniden başlattıktan sonra tekrar açılmıyor

Daha fazla  
Linux ve Windows Dual boot kullanıyorum, Linux'tan Windows'a geçmek için terminale reboot yazdım, kapandıktan sonra bir daha görüntü alamadım. Normalde bilgisayar açılırken klavye ve farenin ışıkları yanar, o bile yanmıyor. Fanlar normal çalışıyor ve USB portları bilgisayar kapalıyken güç veriyor.

Daha iyi hata kodunu görebilmek için speaker portuna buzzer taktım ama güç tuşuna bastığımla aynı anda çıkan kısa bir bip sesinden başka ses çıkmıyor. Başarılı boot için birkaç saniye sonra çıkmalı diye biliyorum. İnternette gördüğüm kadarıyla tüm RAM'leri çıkarıp açınca farklı bip sesi vermesi gerekliymiş ama onu yapınca bir değişiklik olmadı.

Sistem özellikleri:
  • AMD Ryzen 5 2600.
  • Gigabyte B450M S2H.
  • 2 X Adata D30 8 GB 3000 MHz RAM.
  • Gigabyte RX 590.
  • Cooler Master K500l kasa ve PSU'su.
Denediğim şeyler:
  • Tüm USB cihazları çıkardım.
  • Tüm depolama birimlerini çıkardım. ( M.2 dahil)
  • Ek güç girişi olmayan bir GPU (HD6670) ile denedim.
  • 4 pin CPU girişine sahip çalıştığından emin olduğum bir PSU ve önceki adımdaki GPU ile denedim.
  • CLR_CMOS pinlerini denedim ve BIOS pilini çıkarıp uzun süre beklemeyi denedim.
  • RAM'leri tek tek farklı farklı slotlara takmayı denedim.
  • Güç kaynağı kapatıp uzun süre güç tuşuna basılı tutmayı denedim.
RAM takılı değilken bip kodu vermemesi anakartta sorun olabilir anlamına gelebiliyormuş sanırım. Elimde AM4 işlemci olmadığı için onu test edemiyorum, o yüzden şüpheli iki parça olarak anakart ve işlemci kalıyor. Durup dururken neden böyle oldu onu da bilmiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı