Ryzen 5 2600 ve GTX 1060 sistem düşük performans sorunu

TheVoid

Hectopat
Ani FPS düşüşleri yaşıyorum. Görüntü ayarını en düşüğe çeksem veya ultraya çeksem fark etmiyor arada çok yüksek bir FPS oynaması olmuyor. Genel olarak hep 70-80'in üstünde FPS alıyorum. Fakat haritaya ilk indiğimde evlerin dış kısımları, iç kısımları vs. geç yükleniyor ve o yüklenmeler esnasında kasmalar oluyor. Bunun haricinde yüklenmeler bittikten sonra her şey normal ve güzel ilerlerken birine ateş etmeye başladığımda bazen aniden donuyor 0.5 saniyeliğine geçiyor fakat kendine geldiğinde ölmüş oluyorum...
Sistem Özelliklerim:
  • Gigabyte AB350M-DS2 MotherBoard
  • Asus ROG 6GB GTX 1060 Strix GPU
  • AMD Ryzen 5 2600 CPU
  • 600plus80 PSU
  • GSKILL RipjawsV 8GB 3200MHz DDR4 RAM
  • Samsung 1TB HDD
  • Windows 8.1 64Bit
  • Maalesef SSD mevcut değil

MSI Afterburner ile baktım ekran kartında ısınma mevcut değil aynı şekilde CPU'da da ekran kartının fanı bile cok az dönüyor 1000RPM kadar ultradayken 1300'lere çıkıyor sadece.
Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık olarak aynı sistem var bende de.
Low'da da very high'da da aynı fps.
Konu açmıştım bunun için bakabilirsin.
Ryzen 5 2600 ve GTX 1060 düşük performans problemi - Technopat Sosyal
Okudum yorumların hepsini fakat işe yarayabilecek bir şey göremedim maalesef.
8 GB daha RAM eklemek doğru karar olabilir. Çünkü internette de biraz araştırdım. Birçok kişi Ryzen işlemcilerde iyi performans alabilmek için çift RAM kullanımının doğru olacağını söylüyor denemekte fayda var... Ayrıca size önerim eğer yapmadıysanız anakartınıza uyumlu chipset driver indirin ve güç seçeneklerini Ryzen'a alın eğer yapmadıysanız. Bende biraz faydası oldu droplara fakat tamamen geçmiş değil...

Selamun Aleykum arkadaslar benim bir sorunum var ve bu sorun neyden kaynaklanıyor anlamiş degilim ryzen 2600 + gtx 1060 + 8gb 3000 mhz ram + 240 gb ssd + asrock b450 anakart ve 144 hz monitorlu sistemim var ve daha 10 gun oluyor sistemi alali pubg de anlik gpu kullanimim ani hareketlerde fareyi aniden saga sola cevirirken %98 kullanirken %40 lara %30 lara fln dusuyor ve buda fps droplara neden oluyor anlik takilmalara neden oluyor sadece pubg de olur gibi geri kalan oyunlarda gta 5 , cs go , tom raider , mafia 3 , pes 2019 da boyle bir sorun gormedim henüz. Sistemi baska bir gtx 1060 la denedik sorun ayni , 16 gb ram denedik 8 gb yetmiyordur diye sorun yine ayni , baska bir guc kaynagi denedik sorun yine ayni tek birsey kaliyor oda islemci arkadasimda intel i 8500 gtx 1060 li sistemi var hic birsekilde sorun yasamiyor buda benim aklima intelin 1920 1080 de tekli cekirdek ustunlugu oldugu icin ryzen serisi tekli cekirdek konusunda performansi dusuk oldugu icin sorun yasiyorum gibime geliyor bide bir yerde okudum pubg tekli cekirdekde daha iyi performans veriyor diye. Sorunlarimi detayli bir sekilde anlatmaya calistim ayni soruari yasiyoruz cozdunmu sorununu sen :)

Selamun Aleykum arkadaslar benim bir sorunum var ve bu sorun neyden kaynaklanıyor anlamiş degilim ryzen 2600 + gtx 1060 + 8gb 3000 mhz ram + 240 gb ssd + asrock b450 anakart ve 144 hz monitorlu sistemim var ve daha 10 gun oluyor sistemi alali pubg de anlik gpu kullanimim ani hareketlerde fareyi aniden saga sola cevirirken %98 kullanirken %40 lara %30 lara fln dusuyor ve buda fps droplara neden oluyor anlik takilmalara neden oluyor sadece pubg de olur gibi geri kalan oyunlarda gta 5 , cs go , tom raider , mafia 3 , pes 2019 da boyle bir sorun gormedim henüz. Sistemi baska bir gtx 1060 la denedik sorun ayni , 16 gb ram denedik 8 gb yetmiyordur diye sorun yine ayni , baska bir guc kaynagi denedik sorun yine ayni tek birsey kaliyor oda islemci arkadasimda intel i 8500 gtx 1060 li sistemi var hic birsekilde sorun yasamiyor buda benim aklima intelin 1920 1080 de tekli cekirdek ustunlugu oldugu icin ryzen serisi tekli cekirdek konusunda performansi dusuk oldugu icin sorun yasiyorum gibime geliyor bide bir yerde okudum pubg tekli cekirdekde daha iyi performans veriyor diye. Sorunlarimi detayli bir sekilde anlatmaya calistim ayni soruari yasiyoruz cozdunmu sorununu sen :)
Uzun zaman oldu fakat hala çözmüş değilim SSD ekledim fakat hala droplar devam etmekte BIOS güncelledim en güncel chipset yükledim muhtemelen RAM kaynaklıdır diye düşünüyorum... Droplardan kaynaklı olarak oyundan da soğudum maalesef oynanmıyor... Aşırı sinir ediyor fps 120 140 lardan bi anda 40 50 lere düşüp 1 saniyeliğine tekrar 120 140 lara çıkıyor işlemci ısısı 75 derece maximum forumda da gezdim çözüm olabilecek herşeyi denedim başlatma seçeneklerini değiştirdim NVIDIA denetim masasından ayarları değiştirdim hiç bişey etki etmedi tek denemediğim şey RAM kaldı onada maalesef bütçem yok.
Birilerine yardım etmek amaçlı yazıyorum
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu videodaki olayı yaptığınız zaman problem çözülüyor önbelleğe alınmış veriyi her 5 dakikada bir boşaltıyor ve droplar olmuyor. Konu kilitlenebilir..

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı