Ryzen 5 2600 ve RX 580 için PSU önerisi

0 Veya 2. el hangisi.
0

FSP, Cooler Master, Aerocool, High Power gibi uygun fiyatlı ürünleri de olan kaliteli markalara bakabilirsiniz. Bütçe 600-650W almaya yetmezse 500W bir model de yeterli gelecektir.

Bu arada aynı işlemciyi kullanıyorum 3.9GHz için 1.425V neden ? Ben 1.17V civarında stabil kullanıyorum.
PSU Calculatorden yaptığım hesaplama sonucu rahat 550W lazım bana
3.9GHz için 1.425V ise YouTube'dan başkasının 1.425V yapması yüzünden ama dediğiniz iyi oldu bende aşağı çekerim.

En azından bunu almaya çalış

Şuan zaten onu kullanıyorum :D yetmediği için yükseltiyorum
Biliyorum ama bütçesi kısıtlı. Zaten her şeyi alıp PSU da bütçe kısmayı anlamıyorum tüm sistemi aktif hale getiren bir parça çok önemli yani ucuz ya da kalitesiz ürünler kesinlikle alınmamalı. Ben en azından bunun alınmasını öneriyorum;

@Shuichi Tatsuo O PSU'ya para verilmez.
Gönül isterdi ki en iyisini alalım ama durum bundan ibaret. Bütçem Maksimum 337TL

şuanda kulladığınız psu'yu 250 300 civarı satıp vs650 vs. alabilirsiniz

0

PSU Calculatorden yaptığım hesaplama sonucu rahat 550W lazım bana
3.9GHz için 1.425V ise YouTube'dan başkasının 1.425V yapması yüzünden ama dediğiniz iyi oldu bende aşağı çekerim.

Şuan zaten onu kullanıyorum :D yetmediği için yükseltiyorum

Gönül isterdi ki en iyisini alalım ama durum bundan ibaret. Bütçem Maksimum 337TL

Mevcut bütçeniz için 500W Bronze sertifikalı High Power en makul tercih olacaktır. Ama ileriyi de düşünerek bir miktar bütçe arttırıp 600W High Power ya da FSP almak daha doğru olacaktır.

Bütçeme uygun dediğiniz markayı bulamadım. Link atma şansınız var mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı