Ryzen 5 2600 ve RX590 AIDA64 Kararlılık Testi Sonuçları

Yesil18

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle hepinize selamlar abilerim kardeşlerim. Yaklaşık 15 gün önce aldım sistemi bütçem yetmediği için sadece monitör eksiğim kaldı. Bilgisayardan pek anlamıyorum. O yüzden siz değerli abilerim'den bilgi almak için bu konuyu açıyorum. Kullandığım monitör ASUS'un VS197 Modeli bir monitör 1366x768 çözünürlükte. Şu an için maddi sıkıntı çekiyorum o yüzden yaz başında yeni monitör alacağım.

Elimdeki tüm parayı bu sisteme verdiğim için içimde bir huzursuzluk yok değil. Ekran kartı fanları %65-70 arasına geldiğinde biraz sesi yükseliyor. Bunun bir zararı olur mu fanların ömrü var mı yoksa boşunamı telaş yapıyorum. Ve anakart sıcaklığı da 44-47 derece arasında geziniyor hep nedense testi yaparken 54'e kadar çıktı. Oyunlarda takılma donma gibi bir sorunla karşılaşmıyorum. MAFİA 3 oynarken en yüksek ayarlar'da ortalama FPS 65-85 arası. Destiny 2 falan oynarken gayet akıcı yine hiçbir donma falan yok. GTA 5'de (Reloaded oyun) yine 65-85 arası ve sıcaklıklar 3 oyunda da en yüksek 76 dereceyi gördü. Bu değerler ver FPS'ler normal midir?

Sistem Özellikleri
  • CPU: AMD Ryzen 5 2600
  • GPU: Radeon™ RX 590 Gaming 8G
  • Anakart: Gigabyte B450M S2H 3200MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX
  • RAM: 2 X Adata XPG 8 GB Spectrix D41 RGB Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit RAM
  • SSD: Toshiba OCZ 480GB TR200 SATA3 2.5" SSD (555MB Okuma / 540 MB Yazma)
  • PSU: Corsair vs Serisi VS550 550W 80Plus PSU
  • Kasa: SHARKOON TG5 Tempered Glass Kırmızı LED Fan USB 3.0 Mid Tower Kasa

Değerler.

AIDA64

FurMark

Yardım lütfen. 🙃

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı