Ryzen 5 2600X için ekran kartı önerisi

Tulkas

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Sistemim:
Ryzen 2600X 4.05GHz
Corsair DDR 4 8x2 3200MHz RAM
RTX 2060 ve 2060 Super arasında kaldım sizce şu anki sistemim 2060 Super'i besleyebilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu tarz sorulara hep aynı cevapları veriyorum ama.
1. adım YouTube'a gir.
2. adım arama kısmına 2600X ve 2060 Super Game benchmark yaz.
3.adım izle ve karar ver :)

Bütçe? RTX 2060S'i besler bu arada. Ama ne kadara alacağınız da önemli.

Hocam en fazla 5000 verebilirim.
Bu tarz sorulara hep aynı cevapları veriyorum ama.
1. adım YouTube'a gir.
2. adım arama kısmına 2600X ve 2060 Super Game benchmark yaz.
3.adım izle ve karar ver :)

İzledim zaten karar veremediğim için buraya danışmak istedim bazı testlerde darboğaz varken bazılarında %96, %98'e kadar kullanıyor ekran kartını emin olamadım.

1080P'de oyununa göre darboğaz yapabilir. Bu bütçede ekran kartı arıyorsanız yeni gelecek olan 3060'ı bekleyebilirsiniz.

1080P'de oyununa göre darboğaz yapabilir. Bu bütçede ekran kartı arıyorsanız yeni gelecek olan 3060'ı bekleyebilirsiniz.

Beklediğimden daha erken çıkıyorlarmış bunu bilmiyordum söylediğiniz iyi oldu sağ olun.

Hocam en fazla 5000 verebilirim.

İzledim zaten karar veremediğim için buraya danışmak istedim bazı testlerde darboğaz varken bazılarında %96, %98'e kadar kullanıyor ekran kartını emin olamadım.

Hocam yine herkese yazdığım klasik yorumu size de yazacağım teorik olarak her işlemci her ekran kartına belli bir oranda darboğaz yapar önemli olan yapılan darboğaz sizin deneyiminizi kötü etkiliyor mu mesela 60 FPS'nin altına düşüyor musunuz gibi ya da sizin beklentiniz nedir?

144Hz monitörünüz yoksa 60 FPS'nin üstü size hiçbir getirisi yoktur mesela tabii ki oyunun rahat rahat çalışmasını isteyebilirsiniz ama şu an bu tarz güncel işlemciler de bu ihtiyaçları rahat bir şekilde karşılayabiliyor.

Hocam yine herkese yazdığım klasik yorumu size de yazacağım teorik olarak her işlemci her ekran kartına belli bir oranda darboğaz yapar önemli olan yapılan darboğaz sizin deneyiminizi kötü etkiliyor mu mesela 60 FPS'nin altına düşüyor musunuz gibi ya da sizin beklentiniz nedir?

144Hz monitörünüz yoksa 60 FPS'nin üstü size hiçbir getirisi yoktur mesela tabii ki oyunun rahat rahat çalışmasını isteyebilirsiniz ama şu an bu tarz güncel işlemciler de bu ihtiyaçları rahat bir şekilde karşılayabiliyor.

Anlıyorum ekran kartından sonra 144Hz monitör de alacağım, yani benim için gerekli olan güncel 3A oyunlarda 60FPS alabilirken rekabetçi oyunlarda 144FPS'yi görebilmek. Bu arada 3000 serisinin yeni kartlarını bekleyeceğim yardımlarınız için teşekkürler.

Geri
Yukarı