Ryzen 5 2600X O.C işlemi nasıl yapılır?

Ben Game Mode'un üstüne çıkmaya hiç gerek duymadım fakat görselde ki gibi hepsini eşit tutarak yavaş yavaş sıcaklık kontrolü yaparak yükseltebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    90,6 KB · Görüntüleme: 101
Ben Game Mode'un üstüne çıkmaya hiç gerek duymadım fakat görselde ki gibi hepsini eşit tutarak yavaş yavaş sıcaklık kontrolü yaparak yükseltebilirsiniz.
BIOS'dan EZ System Tuning'de Normal olan seçeneği Asus Optimal yaptım. Şu an işlemci 3.800Ghz sabit çalışıyor. Sıcaklık değerleri baya bi düştü. Ama bunu yapmadan önce 4.100-4050Ghz hızlar arasında değişkenlik gösteriyordu. Ryzen Master'da değişiklik yapmadan önce bu şekilde mi kalsın. Yoksa onu kapatarak mı deneyeyim.

Asus Optimal'ın ne değiştirdiğini bilmiyorum. Sadece işlemci hızını normale çekiyor ise ve sizde oc istediğiniz için tabii kapatın. Ryzen Master'dan işlemci hızınızı yükseltirsiniz.

Asus Optimal'ın ne değiştirdiğini bilmiyorum. Sadece işlemci hızını normale çekiyor ise ve sizde oc istediğiniz için tabii kapatın. Ryzen Master'dan işlemci hızınızı yükseltirsiniz.
Bütün çekirdekleri 4300 yapıp voltajı 1.3 yaptım sistem dondu. Voltajı mı az verdim acaba?

Sadece hız yükseltecektiniz gerisini otomatik yapıyordu, herneyse.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yardımcı olur belki.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı