Ryzen 5 2600X Stock Fanı Nasıldır?

Keenact

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Ryzen 5 2600X almış birisi bu konu başlığının altına Ryzen 5 2600X'in stock soğutucu performansını yazabilir mi, uzun süreli oyun oynayan birisi rahatça kullanabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Günlük kullanımda sorun yaşatmaz. OC yapacağım dersen daha iyi bir soğutucu tercih edebilirsin.
msi b450M gaming plus anakartım var bende şuan ryzen 5 2600 var sıvı soğutma yerine üzerine para koyup 2600x e yükselticem bu anakarttaki otomatik hızlandırma işlemlerinden sonra bir sıkıntı çıkarmı ve işlemciyi çok iyi biliyormusunuz ?
Yüksek oc yapmadığın sürece sorun yaşamazsı, uzun süreli oyunlarda falan hiç sorun yaşatmaz
msi b450M gaming plus anakartım var bende şuan ryzen 5 2600 var sıvı soğutma yerine üzerine para koyup 2600x e yükselticem bu anakarttaki otomatik hızlandırma işlemlerinden sonra bir sıkıntı çıkarmı ve işlemciyi çok iyi biliyormusunuz ?
Stock fanlı Ryzen 5 2600X kullanan birisi yorum yazabilirmi onu halen güncel ve OC performansı 2600 e göre nasıl

Son düzenleme:
@zazob bende şuan 2600 var oyunda bile derecesi 60 'ı geçmiyor. Kasanın soğutması iyi olmayabilir belki yada verimsiz watt vardır sisteminde sıvı soğutma o kadar pahalı değil en kötü kullanılmamış ikinci el alabilirsin her türlü işini görür.

Bende de aynı anakarttan var işlemci 2600x stock fanla kullanıyorum. 1.28v 4.0 ghz oc yaptım.oyunlarda max gördüğüm 74 derece oda anlık çıkıp düşüyor genelde 55-65 derece arasında işlemci.uzun süreli oyunda bile sıkıntı yaşamazsın 5 saat oynadığım oluyor tek seferde dediğim sıcaklığın üstüne çıkmıyor ac origins (1080p ultra) ve unity (2k ultra) de özellikle test yaptım.kasada 2 önde ikide arkada fan var.
Ama aida64 ile teste girdiğimde 90-95 dereceyi falan görüyorum. Eğer sürekli %100 kullanmayacaksanız oyun için stock yeterli olacaktır. @Keenact

İşlemci bana OC olarak geldi ve stock fan ile yeterli aslında 1 saatlik rust testinde 66 dereceyi geçmedi. Ama boştayken çalışma stili çok saçma geliyor bana nedense voltaj değerleri sürekli değişip duruyor bir 3.40 oluyor bir 4.00, 4.20 kafasına göre takılıyor nedense bilemedim. Boşta 50-58 derece arası gidip geliyor biraz sıkıntı var gibi bilemiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı