Ryzen 5 3500X için soğutucu önerisi

Sistem özelliklerinizi yazarsanız değişik bir öneri yapacağım . Eğer sistem bileşenleri ileriye dönük ise yani anakart 5000 serisini destekliyor ve yakın-orta bir gelecekte 5000 serisi almak istiyorsanız sıvı soğutucu alabilirsiniz. Zaten kasa yüksekliğine göre alacağınız 9'luk fanlara sahip soğutucular çok ses yapabilir. Sıvı soğutma alırsanız hem ileride kullanırsınız hem dar kasanıza uygulayacağınız en iyi çözüm olur. Fakat bu tavsiyeden önce.
Kasa modeli (119 mm soğutucu destekleyen kasanın sıvı soğutmayı destekleyeceğinden emin değilim)
Sistemin diğer bileşenlerinden en azından anakart ve ekran kartını söylemeniz iyi olacaktır.

İlk önce herkesten özür dilerim canlı dersteydim yeni ara verdik. Bütçe konusu maksimum 400 - 450 TL arası. Kasam 240mm sıvı soğutucu destekliyor. Anakartım ise B450M-K 5000 serisini destekliyor. Ve son olarak stok soğutucu %40 - 50 arası kullanımda 70 derecelere yaklaşıyor ve 3D modelleme yaptığım için render konusunda ısınıyor. Herkese tekrar teşekkürler.

Eğer OC yapmayacaksanız stok soğutucu yeterli.
Eğer OC yapacaksanız sıvı soğutma alın.

Eğer OC yapmayacaksanız stok soğutucu yeterli.
Eğer OC yapacaksanız sıvı soğutma alın.
OC yapmayı düşünüyorum ama biliyorsunuz sıvı soğutmalar biraz tuzlu. Almışken de kaliteli almak gerekiyor malumunuz.

OC yapmayı düşünüyorum ama biliyorsunuz sıvı soğutmalar biraz tuzlu. Almışken de kaliteli almak gerekiyor malumunuz.

O zaman 2. el kovalayın.
2. elde radyatörler ucuz ve Custom soğutma belki yapılabilir.
Ben ucuza kafamda toparladım ama tabii param olmadığımdan yapamadım.

Arkadaşlar Wraith Prism almaya karar verdim. Ama anakartta AM4 bracket yok. Ne yapabilirim?

Arkadaşlar Wraith Prism almaya karar verdim. Ama anakartta AM4 bracket yok. Ne yapabilirim?
Hocam standart braket zaten anakarta dahil gelir. Ayrıca sıfır mı alacaksınız. O soğutucu asla sıfır fiyatını hak etmiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…