Ryzen 5 3500X sıcaklığı nasıl?

Ölüler Görür

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 5 3500X işlemcim stock fan da boşta 65 66 derece civarlarındaydı. ID-Cooling SE 234'ten sonra. 45 derecelere indi. Sıcaklık sizce bayağı düşmüş mü? Fan doğru dürüst dönmediği halde böyle. Öteki türlü kasa çok ses çıkarıyordu şimdi ses seda yok.

Adana da yaşıyorum hocam. Ondan olabilir. Çok ses çıkarıyordu kasa sonra.
Ses çıkarması fanın tozlanmasından da olabilir. Stok fanınızı güzelce temizleyip tekrar deneyin muhtemelen sorun olmadığını göreceksiniz. Kasa içindeki hava sirkülasyonu iyi ise bulunduğunuz bölgenin pek de bir önemi yok aslına bakarsanız.

Ses çıkarması fanın tozlanmasından da olabilir. Stok fanınızı güzelce temizleyip tekrar deneyin muhtemelen sorun olmadığını göreceksiniz. Kasa içindeki hava sirkülasyonu iyi ise bulunduğunuz bölgenin pek de bir önemi yok aslına bakarsanız.

Stock fan Wraith Stealth idi. Ben spıre yanında veriliyor diye biliyordum bu seriye.

Kasa ilk geldiğinde de ses vardı biraz. Şimdi termal macunu ve fanı yenileyince ses aşırı düştü. Zaten stock fan da pek tozlanmamış.

Onu bilmiyorum fakat ikisinin de fanları aynı diye biliyorum. Spirenin işlemci block yeri bakır olduğu için ısıyı daha iyi yayıyor olabilir. Aldığınız ısı değerleri bundan kaynaklı düşmüş görünüyor olabilir. Onun dışında ses farklarının olduğunu düşünmüyorum.

Onu bilmiyorum fakat ikisinin de fanları aynı diye biliyorum. Spirenin işlemci block yeri bakır olduğu için ısıyı daha iyi yayıyor olabilir. Aldığınız sıcaklık değerleri bundan kaynaklı düşmüş görünüyor olabilir. Onun dışında ses farklarının olduğunu düşünmüyorum.

Bir arkadaşım da da aynı kasa Corsair Spec Delta var. Onun kasasında ses hiç yoktu fakat benimkinde cidden vardı. Ama onun ki Ryzen 3 3100'dü. Stock fan gayet de yetiyordu. Benimki gereksiz. Bir de benim odam aşırı sıcak alnımdan terler damlayıp duruyor. Şu an memnunun bu soğutucudan. @BerkayZ87

Geri
Yukarı