Ryzen 5 3500X sistemi yükseltme tavsiyesi

Daath

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. Sistemimde ufak bir yükseltme yapmayı düşünüyorum. İkinci el kasa olarak aldığım hazır sistem şu şekilde:
ASUS B450M Dragon anakart.
AMD Ryzen 5 3500X işlemci.
Evercool işlemci fanı.
G.Skill 8 GB 3600 MHz DDR4 RAM X 2
ASUS TUF Gaming 1650 Super.
Kioxia 500 GB M.2 SSD.
Game booster GB-G2112b kasa.
550W PSU.

Öncelikle değiştirmek istediğim ekran kartı. Nispeten uygun fiyatından dolayı sanırım yurt dışı lhr RTX 3060 alacağım. Aynı zamanda kasayla işlemci fanını da değiştirmek istiyorum. Kasa çok kalitesiz durmuyor ama güvenilir bir marka da değil sanırım. İşlemci fanı da bazen bilgisayarı açtığımda çalışmıyor birkaç dakika sistem hata veriyor çalışmadan açılmadığı için zaten 30 40 liralık bir fanmış.

Bu donanımlara uygun dahili güç kaynaklı bir kasa tavsiyeniz olursa benim için daha iyi olur. Çünkü daha önce hiç kasa toplamadım yanlış bir şeyler de yapmak istemiyorum ne kadar kolay olursa o kadar iyi. Ekran kartını yükseltme sebebim Apex Legends'da 1440p 80 FPS altına düşmeden rahat oynayabilmek. Monitörüm de 2K olduğu için 1080p çok rahatsız edici gözüküyor.

İşlemciyi şu an için değiştirmeyi düşünmüyorum. Her oyunda darboğaz yapmayacaktır sanırım ama ileride ona da ufak bir yükseltme yapabilirim. Bütçeye 5000 yazdım ama elimdeki ekran kartını satacağım fiyat hariç düşünebilirsiniz en kötü 3000'den satılacaktır diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı