Ryzen 5 3500X ve RTX 2070 darboğaz yapıyor

HORTDAN

Hectopat
Herkese merhabalar.
Son zamanlarda özellikle CoD: BOCW ve BF5 oynarken işlemci kullanımım %100 oluyor ve çatışmalarda ani kasmalar yüzünden oyunları oynayamıyorum. Driverlarım güncel ve ekran çözünürlüğüm 2K.
Ryzen 5 3500X
RTX 2070
ASUS B450M-K
16 GB 2666MHz RAM
Sistem özelliklerim bunlar. Sorun RAM mi yoksa işlemci yüzünden mi oluyor bilgi alabilir miyim? İşlemci ise R5 5600X almayı düşünüyorum, RAM ise de önerilerinizi bekliyorum. İkisini birden alacak bütçem maalesef yok. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
@HORTDAN , belleklerin hızları Ryzen seri bir işlemci için aşırı düşük, mümkün mertebe en azından 3000 MHz'e çıkarıp bir daha deneyin. 3500X, 2070'i 2K'da besler.
önerebileceğiniz ram var mıdır hocam? ileriye dönük 2x16 yapmak istiyorum. anakartım asus prime b450m-k
Sorunlar: RAM en az 3200MHz olsun hocam.
İşlemci R5 3600 ya da R5 5600X olsun.
emin misiniz? üstteki arkadaş da işlemci yeterli ramler sorun diyor. ikisini birden karşılayacak bütçem yok şuan için sadece birini alabilirim.

@HORTDAN, elinizdeki belleklere OC yapıp 3000 MHz hızında kullanabilirsiniz aslında. Çift kanal şeklinde 3000 MHz'a çıkarıp son durumu bir daha kontrol edin derim, ayrıca oyun oynarken işlemciyi arka planda başka işlerle meşgul etmeyin derim keza söylediğiniz oyunlar ciddi manada işlemci katili. 2K'da 6 çekirdekli düzgün bir işlemci o kartı besler normalde, internetteki testlerde siz de görmüşsünüzdür zaten.

@HORTDAN, elinizdeki belleklere OC yapıp 3000 MHz hızında kullanabilirsiniz aslında. Çift kanal şeklinde 3000 MHz'a çıkarıp son durumu bir daha kontrol edin derim, ayrıca oyun oynarken işlemciyi arka planda başka işlerle meşgul etmeyin derim keza söylediğiniz oyunlar ciddi manada işlemci katili. 2K'da 6 çekirdekli düzgün bir işlemci o kartı besler normalde, internetteki testlerde siz de görmüşsünüzdür zaten.

Hocam XPG 2x16 3200MHz RAM taktım ve sorun çözüldü her şey için çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı