Ryzen 5 3550H 91 Derece

Tyrant

Decipat
Arkadaşlar ne ThrottleStop kullanabiliyorum, ne de diğer programlar hakkında bilgim var. Laptop'un altında soğutucu da var ancak bu dereceleri görebiliyor. GPU ise 67'i geçmemekte. Bunu rahat çalıştırmayı, Clock'unu düşürmeyi sağlayacak bir yolu ya da program vesaire var mıdır?

En basit uygulama bence İntel Extreme Tuning Utility. Bir de güç yönetimi yerinden güç planına gelin. En yüksek işlemci durumunu %90 veya 95 çekin. Turbo moda geçmesini önler ve yaklaşık 10-15 derece düşer sıcaklık.

En basit uygulama bence Intel Extreme tuning Utility.

AMD'yi destekleyen bir program mı?

BIOS'tan Core performance Boost'u kapatabilirsiniz.

Fazla bir performans kaybı yapar mı?

En basit uygulama bence Intel Extreme tuning Utility. Bir de güç yönetimi yerinden güç planına gelin. En yüksek işlemci durumunu %90 veya 95 çekin. Turbo moda geçmesini önler ve yaklaşık 10-15 derece düşer sıcaklık.

Güç yönetimini denedim lakin, işlemciyi 1.7'ye sabitledi böyle yaptığımda ve fanların ayarları bozuldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç yönetimini denedim lakin, işlemciyi 1.7'ye sabitledi böyle yaptığımda ve fanların ayarları bozuldu.

Kimsenin AMD tarafında kullanmadığı veya bilmediği programları göze almayın. Orada zaten Intel demesi zaten direkt eledi. Lütfen AMD kendi alternatif programlarına yönelin ve bu konu hakkında konu açmışken yeniden farklı konu açman gereksiz. Lütfen diğer konudan devam edin ve verdiğim bilgileri vermediğin sürece seninle uğraşacağım gözüküyor.

Son düzenleme:
Öncelikle termal macun değişimi ve sonrasında fan, ızgara temizliği yap. Ryzen işlemcilerin kendi o.c ve undervolt yapmak için ryzen master diye programı var. Masaüstün de gördüm genelde ama laptop işlemcisinde de çalışması lazım bi dene.

@Cillian Şuan Ryzen mobil işlemcilerde kilit açık olmadığı için Ryzen Master kullanılmıyor, ancak underclok yapılabiliyor Ryzen Controller ile.

Arkadaşın diğer konuda çözdüğünü belirtti. Dilerseniz bu konuya gelenler direk oraya da bakabilirler paylaştığım bağlantıyla.

Geri
Yukarı