Çözüldü R5 3600 boşta sıcaklık 55-65 normal mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Nouis1

Decapat
Daha fazla  
Ryzen 5 3600 6 Core.

Ryzen 5 3600 boştayken sıcaklık değerleri 55-65 arasında geziyor. Masaüstü bilgisayar değerler bu şekilde, yükteyken en fazla 87 gördüm onun dışında 70-80 arası. Normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS üzerinde Core Performance Boost açıksa kapatabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Macunu yenileyeli 6 ay geçmedi. Acaba ben boştayken testi mi yanlış yaptım şimdi düşündüm de oyundan çıktıktan 2 dk sonra falana baktım acaba bir 1 2 saat geçmesi mi lazımd :D

Undervolt yapmayı deneyebilirsin, bir tık yüksek sıcaklıklar.

Hocam nasıl yapılır bilmiyorum şimdi yanlış bir şey yapmayalım :D

BIOS üzerinde Core Performance Boost açıksa kapatabilirsiniz.
Kapattım hocam.

Örneğin bilgisayarı yeni açtım 1 2 saattir video falan izliyorum değerler bu şekilde.

1712570165655.png

Ama yük altında aldığım değerler normalin üstünde.

Macunu yenileyeli 6 ay geçmedi. Acaba ben boştayken testi mi yanlış yaptım şimdi düşündüm de oyundan çıktıktan 2 dk sonra falana baktım acaba bir 1 2 saat geçmesi mi lazımd :D

Hocam nasıl yapılır bilmiyorum şimdi yanlış bir şey yapmayalım :D

Kapattım hocam.

Örneğin bilgisayarı yeni açtım 1 2 saattir video falan izliyorum değerler bu şekilde.

Eki Görüntüle 2162548

Ama yük altında aldığım değerler normalin üstünde.

Dostum sana önerebilecegimiz maalesef sadece 3 şey var;
1-macun yenilemesi (yaptın)
2-BIOS'tan CPB kapatmak (yaptın)
3-kule tipi fan almak.
R5 3600 stock fanla ısınan bir işlemci, ekstra olarak havalarda ısındıgı için ve kasanın hava akışıdıda iyi değilse, bu değerlerin altını görmek pek mümkün değil. Zaten CPB kapattırdıgımız için yük altında 70'lere düşmüştür, herhangi bir problem yok. Yük altında 70'in altını görmek için kule tipi şart.

Screenshot_4.png

1712575953677.png

1712575971142.png

Hocam anlamadım CPB kapattığımda değerler buna düştü yük altında :D

Dostum sana önerebilecegimiz maalesef sadece 3 şey var;
1-macun yenilemesi (yaptın)
2-BIOS'tan CPB kapatmak (yaptın)
3-kule tipi fan almak.
R5 3600 stock fanla ısınan bir işlemci, ekstra olarak havalarda ısındıgı için ve kasanın hava akışıdıda iyi değilse, bu değerlerin altını görmek pek mümkün değil. Zaten CPB kapattırdıgımız için yük altında 70'lere düşmüştür, herhangi bir problem yok. Yük altında 70'in altını görmek için kule tipi şart.

Eki Görüntüle 2162612

Geri
Yukarı