Ryzen 5 3600 CPU sıcaklık değerleri

Prime95 ile test edin. Aida64 fazla zorlayan bir test değil. 89 dereceye kadar çıktığını gösteriyor HWmonitor. 78 derece stok bir işlemci için Aida64'te fazla bence.

Arkadaşlar iyi akşamlar biraz önce prime95 ile sistemi bir kez daha stres testi yaptım Core Performance Boost açık bios'tan CPU fan hızını full yaptım ve testi başlattım yaklaşık 12 dk sonrasında 71° derecede kaldı ve testi daha fazla devam ettirmeden kapattim. Yanlız dikkatimi ceken bir nokta var test sırasında işlemci 3,74-3,77 gibi bir değerlerde görünüyordu görev yöneticisinde.🤔 Test bittikten sonra hemen 3,99 GHz falan oldu valla kafam karıştı.

IMG_20191219_195343.jpg
IMG_20191219_195419.jpg

CPB'yi kapattığımdan mıdır bilmiyorum ama oyunlarda 45 dereceyi geçmiyor bende. Thermaltake Contac 29 kullanıyorum.
Cpb'yi kapattığımda benimde sıcaklık değerlerim çok aşağılarda oluyor hocam maksat performans'dan ödün vermeden güzel güç alıp ve iyi bir sıcaklık performansı yakalamak 👍

Cpb'yi kapattığımda benimde sıcaklık değerlerim çok aşağılarda oluyor hocam maksat performans'dan ödün vermeden güzel güç alıp ve iyi bir sıcaklık performansı yakalamak 👍
Valla kaç watt çekiyor, kaç MHz'de çalışıyor, şu testten kaç puan alacak diye hiç bakmıyorum. Açıyorum oyunu birkaç saat takılıyorum. Sağolsun ekran kartı da 85 dereceden düşmüyor tek derdim o.

Valla kaç watt çekiyor, kaç MHz'de çalışıyor, şu testten kaç puan alacak diye hiç bakmıyorum. Açıyorum oyunu birkaç saat takılıyorum. Sağolsun ekran kartı da 85 dereceden düşmüyor tek derdim o.
Aynen aslında en temizi o şekilde yapmak :) bizler kendimizi gereksiz yere stres testine söküyoruz 😀👍

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı