Ryzen 5 3600 ile A320 anakart kullanılır mı?

TerabyteForever

Megapat
Makaleler
7
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar.

Elimizde HP proliant ML110 G6 kasa var ve bu kasayı iş amaçlı yükseltmek istiyoruz. Mümkün olduğunca elimizdeki parçaları kullanmaya gayret ediyoruz bunun için.

Ucuzlatmak için anakart olarak A320 ATX kullanmayı planlıyorum. Sisteme hiçbir şekilde overclock gibi atraksiyonlar yapmayı düşünmüyoruz.

Stok hızında işlemciyi, anakart üzerindeki fazlar rahatlıkla besleyebilir mi? Tam performans alabilir miyiz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar arkadaşlar.

Elimizde HP proliant ML110 G6 kasa var ve bu kasayı iş amaçlı yükseltmek istiyoruz. Mümkün olduğunca elimizdeki parçaları kullanmaya gayret ediyoruz bunun için.

Ucuzlatmak için anakart olarak A320 ATX kullanmayı planlıyorum. Sisteme hiçbir şekilde overclock gibi atraksiyonlar yapmayı düşünmüyoruz.

Stok hızında işlemciyi, anakart üzerindeki fazlar rahatlıkla besleyebilir mi? Tam performans alabilir miyiz?

Kullanabilirsiniz sorun olmaz.
Selamlar arkadaşlar.

Fakat biosunuzun güncel olması gerekli.

Eğer elinizde ki anakart A320 ise kullanın bir sıkıntı çıkmaz. Ama yok satın alacaksanız ortalama 80 lira fazla vererek B450 anakart almanızı öneririm en azından daha güncel daha iyi ileriye dönük bir sisteminiz olur.

Eğer elinizde ki anakart A320 ise kullanın bir sıkıntı çıkmaz. Ama yok satın alacaksanız ortalama 80 lira fazla vererek B450 anakart almanızı öneririm en azından daha güncel daha iyi ileriye dönük bir sisteminiz olur.

Hocam B450'nin de güncelliği A320'den farksız, 4000 serisi stabil çalışmayacaktır B450 ile.

Açıkçası kasada belki de Micro ATX için vida delikleri yoktur diye düşündüm. Sonuçta hazır sistem. ATX B450 anakartlar da pahalı.
Hocam B450'nin de güncelliği A320'den farksız, 4000 serisi stabil çalışmayacaktır B450 ile.
Babam kullanacağı için bir 10 yıl falan yükseltme yapacağımızı zannetmiyorum. :) 4000 serisine geçmeyecektir kendisi.

Teşekkür ederim arkadaşlar, A320 ATX almaya karar verdim. Kasaya tam oturması benim için önemli bir faktör, belki de kasada Micro ATX için vida yuvaları yoktur dediğim gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı