Ryzen 5 3600 işlemciye stok soğutucu yeterli olur mu?

Alperenae

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Sistemim: ASUS Dual RTX 2070 Super OC - AMD Ryzen 5 2600 - MSI B450 GAMING Plus - 2x8 GB Corsair Dual RAM 3200 MHz - 1 TB HD - Corsair 480 GB force M.2 SSD - colormaster MB511 kasa - MAG24cr monitör

Ryzen 5 2600, Ryzen 5 3600 olarak güncellenecek. Stok soğutucu yeterli midir acaba? 1080P oyun deneyimi için ekstra soğutucu gerekli midir? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Overclock yapmayacaksan gayet yeterli bence. İlave olarak kasa içi hava akışını iyi ayarlamak lazım. Yoksa stok soğutucu tam performans vermez.

İlaveten BIOS güncelleme yapıp öyle değiştir işlemciyi. Destek problemi olmasın.

Overclock yapmayacaksan gayet yeterli bence. İlave olarak kasa içi hava akışını iyi ayarlamak lazım. Yoksa stok soğutucu tam performans vermez.
ColorMaster MB511 kasa kullanıyorum. Ryzen 5 2600 hiç aşırı derece ısınmadı. Bu işlemci ilk başta 1.4 Volt çalışıyormuş. Bunu kapatmak lazım diyorlar. Konu hakkında bilginiz var mı acaba?

İlaveten BIOS güncelleme yapıp öyle değiştir işlemciyi. Destek problemi olmasın.
Bios güncellemesini işlemciyi taktıktan sonra mı yapayım takmadan önce mi?

Bios güncellemesini eski işlemci ile yapman lazım.

İlk sorduğun soru undervolt diye tabir edilen voltaj düşürme işlemi herhalde.
Eğer sıcaklık değerleri çok yüksek olursa burada forumdan yardım alarak yapabilirsin.
Ryzen işlemci sahibi olmadığım için çok iyi bilmiyorum maalesef.

6 aydır kullandığım stok soğutuculu ryzen 5 3600 beni üzmedi. Oyunlarda 65 dereceyi hiç geçmedi. Geçenlerde 20 dk stres teste soktum. 76 dereceyi geçmedi.
Voltaj düşürme işlemini yaptınız mı?
Bios güncellemesini eski işlemci ile yapman lazım.

İlk sorduğun soru undervolt diye tabir edilen voltaj düşürme işlemi herhalde.
Eğer sıcaklık değerleri çok yüksek olursa burada forumdan yardım alarak yapabilirsin.
Ryzen işlemci sahibi olmadığım için çok iyi bilmiyorum maalesef.
İlginize teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı