Ryzen 5 3600 + RTX 2070S vs Ryzen 7 3700X + RTX 2060S

Öncelikli amacım oyun değil. (yazılım+oyun) aralarında 30 40 fps farkediyor.

• Ryzen 7 3700x + rtx 2060S

Oy: 6 50,0%
  • ryzen 5 3600 + rtx 2070S

Oy: 6 50,0%

• Oy verenlerin toplamı
    12

EngineerMan

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayar mühendisliği 3.sınıfım yazılımla ilgileniyorum yarın satın alacağım bu 2'li arasında kaldım. Oyunlarda tabii ki 2070 Super daha iyi. Lakin render ya da ağır yazılım programlarında hangisi daha iyidir? Premiere Pro'da ekran kartıyla render yapabiliyormuşuz onu öğrendim. Aralarında 30 40 FPS farkediyor. Lakin bu işlemcinin avantajları ne olabilir? Mesela RTS tarzı oyunları çok oynuyorum işlemci daha iyi olur sanırım o tür oyunlarda Ryzen 7 3700X. Gamer sistem toplamıyorum. Gamer + yazılım render tipi sistem lakin kafam çok karışık.

AMD ekran kartları hakkında ne düşünüyorsun bilmiyorum ama ben senin yerinde olsam Ryzen 7 3700X ile RX 5700 XT düşünürdüm. RX 5700 XT 2070S'e çok yakın performans veriyor ve fiyatı da daha uygun(en iyi RX 5700XT modeli ile en kötü 2070S arasında 500 civarı fark var). Render için Ryzen 7'li sistem kurmak daha mantıklı olacaktır, arada bariz fark var çünkü. Bu arada kendim de Ryzen 5 3600 ve RX 5700 Gaming X kullanıyorum acayip memnunum.

Montaj olarak profesyonel değil de. Hobi için editlerim lakin Unreal Engine, Unity ile oyun yapıyorum, ama işlemcim yüzünden şu an sıkıntıdayım kasıyor.

Montaj konusunda 3600'de iş görür aslında. Sizin işlemleriniz daha çok ekran kartı ile sanırsam. RTX 2070 Super'e yönelebilirsiniz. Şahsi fikrim.

Montaj olarak profesyonel değil de. Hobi için editlerim lakin Unreal Engine, Unity ile oyun yapıyorum, ama işlemcim yüzünden şu an sıkıntıdayım kasıyor.

3600/10400F gibi bir işlemci için zaten oyun yapma programları öyle çok ağır sayılmaz ve hobi olarak kullandığınız programlar için de zaten ekran kartını düşürmeye gerek yok gibi ama RTX 3000'i bekleyin ve bu arada genelde render programlarında NVIDIA RTX kartların performansı çok iyi.

Bilgisayar mühendisliği 3.sınıfım yazılımla ilgileniyorum yarın satın alacağım bu 2'li arasında kaldım. Oyunlarda tabii ki 2070 Super daha iyi. Lakin render ya da ağır yazılım programlarında hangisi daha iyidir? Premiere Pro'da ekran kartıyla render yapabiliyormuşuz onu öğrendim. Aralarında 30 40 FPS farkediyor. Lakin bu işlemcinin avantajları ne olabilir? Mesela RTS tarzı oyunları çok oynuyorum işlemci daha iyi olur sanırım o tür oyunlarda Ryzen 7 3700X. Gamer sistem toplamıyorum. Gamer + yazılım render tipi sistem lakin kafam çok karışık.

RTX2070S ile 2060S arasında 10-15FPS fark var. Hani zaten 2060S'in verdiği FPS'ler göz doyuruyor. 15FPS için o işlemciden vazgeçmezdim. Ayriyeten R7 3700X o farkı çok olmasa da kapayacaktır.
@267345 bak samimi bir şekilde soruyorum. Senin benimle derdin ne? Niye durmadan kahkaha emojisi atıp duruyorsun her mesajıma?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı