Ryzen 5 3600 sistemde mavi ekran

İşletim sistemi
Windows 10

bahatan

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler.

Ben sistemimde mavi ekran hataları alıyordum buraya da attım çözemedik. Atmadığım forum kalmadı neredeyse :D . Anakartı değiştirdim, ekran kartını değiştirdim yeni SSD aldım RAM için Memtest86 yaptım hiçbir hata bulmadı ona rağmen başka RAM'le de denedim. Sayısız kere format attım. Ben hala daha kurtulamadım bu sorundan. Driverların hepsi de güncel. Bilgisayar durduk yerde donuyor ses çalıyorsa çalan ses ya takılıyor ya da düşük Bit Rate gibi çalmaya devam ediyor. Herhangi bir işlem yapamıyorum ve ardından farklı hata kodları içeren mavi ekranlar alıyorum.

Güncel sistem özelliklerim. Ve minidump dosyam:

AMD Ryzen 5 3600.
ASUS GTX 1060 STRIX.
Kingston HyperX Fury 16 GB 3200 MHz DDR4.
3 adet de harddiskim var birisi NVMe diğeri SSD diğeri de HDD.

MINIDUMP

Şimdiden vakit ayıran arkadaşlara teşekkürler.

BIOS sürümünü güncelle.

Ekran kartı sürücünü güncelle.

CMD'yi yönetici olarak çalıştır ve şu komutu sfc/ scannow gir. %100 olmasını bekle.

USB portuna sadece klavye, fare ve kulaklık takılı kalsın. Diğer USB portları boşta kalsın. Dışardan farklı cihazlar takmayın.

Diskine HD Tune yazılımı ile "error scan" testi yap ve "health" sekmesini paylaş. Bütün disklere test yapın.

HD Sentinel yazılımı ile sağlık derecelerini ve S.M.A.R.T verilerini paylaşın.

BIOS sürümünü güncelle.

CMD'yi yönetici olarak çalıştır ve şu komutu sfc/ scannow gir. %100 olmasını bekle.

USB portuna sadece klavye, fare ve kulaklık takılı kalsın. Diğer USB portları boşta kalsın. Dışardan farklı cihazlar takmayın.

Diskine HD Tune yazılımı ile "error scan" testi yap ve "health" sekmesini paylaş. Bütün disklere test yapın.

Ekran kartı sürücüm güncel

sfc/ scannow yaptım

Sadece klavye ve mouse ile denedim

Hd Tune ile test yaptım 3 diskim de 0 hata verdi yemyeşil

Bios sürücüm güncel olmayabilir evet bir bakayım. Hd Sentinel'i ilk defa duydum oradan da bir bakayım.
BIOS sürümünü güncelle.

Bios sürücümü de güncelledim Hd sentinel sonuçlarını da BURAYA yükledim.

Son düzenleme:
S.M.A.R.T verilerine göre sorun yok gibi gözüküyor.

Siz bazı görsellerde bana sıcaklık derecelerini paylaşmışsınız. Genel bakış kısmında yazıları ekran görüntüsü alıp buraya paylaşın.

Dediklerimi tam uyguladıysanız. Mavi ekran alıp almadığını görmek kaldı. Mavi ekran alırsanız minidump dosyasını paylaşırsınız.

S.M.A.R.T verilerine göre sorun yok gibi gözüküyor.

Siz bazı görsellerde bana sıcaklık derecelerini paylaşmışsınız. Genel bakış kısmında yazıları ekran görüntüsü alıp buraya paylaşın.

Dediklerimi tam uyguladıysanız. Mavi ekran alıp almadığını görmek kaldı. Mavi ekran alırsanız minidump dosyasını paylaşırsınız.
Pardon karışmış :D Onlar da %100 ve açıklamada da MÜKMMEL yazıyor hiçbir işleme gerek olmadığını söylüyor. Haydi bakalım dediğiniz gibi bir daha alırsam mavi ekran paylaşırım tekrardan minidumpı teşekkürler ilgilendiğiniz için.

Geri
Yukarı