Ryzen 5 3600 uyumlu mu?

Berkaycak4161

Hectopat
Dediğim gibi parçalar uyumlu mu ve daha iyisi toplanabilir mi fiyatı aynı kalacak şekilde bu bilgisayar sinerji bilgisayar üzerinden 14.500 TL'ye geliyor. Yaninda ekipmanlarla beraber en fazla 16000 TL olsun.
Ryzen 5 3600.
MSI Mortar B550 Wi-Fi.
Corsair 2x8 3200MHz CL16.
Sapphire Nitro+ RX5700 XT.
XPG 1TB SX8200 PRO 3500/3000 MB.
Cooler Master H500 arbg.
Corsair RM serisi 750W +80 Gold.
Ekipmanlar:
Cooler Master MH751.
Cooler Master ck350.
Bir sorum daha var MH751'de ses kartı yok ama anakartta ALC 1200 var yeterli olur mu?

Evet var ben yazmayı unutmuşum Samsung cfg73 almayı düşünüyorum 24" inchlik olan 23.5 olarak da geçiyor ayrıca düşük demişsin ama o fiyatta en iyi ekran kartı RX 5700 XT RTX 2080'e çıkmak istemedim en az 2000 TL daha fazla çünkü ve o kadar da iyisine gerek yok işlemci olarak da yayın gibi şeyler yapmayacağım için o kadar yeter işlemciyi arttırsam diğerlerinden kidman gerekir zaten ve gerek yok kasa ve güç kaynağı muazzam SSD'de kaliteli ramlzer belki biraz daha iyi olabilirdi çok da önemli değil anakartida Gaming Edge Wi-Fi alacaktım B550 olanı ama aralarında MHz kapasitesi ve RGB farkı var ama 200 TL fark var o yüzden gerekli değil.
Sinerjiden almayı düşünüyorum ama sinerji dahil çoğu yerde cfg73 yok İtopya'da var ama o yüzden ilk sinerjiden kasayı alacağım monitörü İtopya'dan, ekipmanları da,

Kulaklık için cevap verecek olursam, öncelikle aynı ses yongasına sahip bir anakartı kullanıyorum MH751 ile. Söylemek isterim ki fazladan 752 modeline para vermenize gerek yok çünkü içerdiği ses kartı oldukça kötü ve aradaki fiyat farkına değmeyecek bir ürün. Bunun yanında 7.1 muhabbetinin tamamen bu fiyat bandında boş olduğunu düşünürsek o bütçede alabileceğin en iyi kulaklığı almış olacaksın.
İşlemci için gelecek olursak bence o bütçe ile en az 3700X konulmalı sisteme eğer render gibi işlerle uğraşıyorsan daha üste de çıkılabilir tabi.
Aynı SSD'yi ben de kullanıyorum Samsung'a çıkmadıkça alacabileceğin en iyi modellerden biri ben oldukça memnunum.
Ram için 3600 düşünelebilir zira indirimlerde arada neredeyse fark olmuyor 3200'de çalışanlar ile.
Son olarak anakart için eğer derdin MATX bir sistem kurmak değil ise ki aldığın kasadan anlaşılıyor, ATX yapıya sahip bir anakart almanı tavsiye edebilirim.
Bunun dışında genel anlamda iyi bir sistem kurmuşsun bence kasa ve güç kaynağı oldukça iyi seçimler olmuş.

Açıkçası şöyle bir sistem çok daha iyi olur: Pc Toplama Sihirbazı
Kasa değişebilir bu arada açıkçası ben daha farklı bir model kasa seçerdim.

Son düzenleme:
3700X ile 3600 arasında 1200 TL'lik bir fark var ayrıca kasa olarak MB 511 olsa daha iyi ollurdu oda güzel ve daha ucuz ama kalmamış sanırım toplama kısmında gözükmüyor aynı şekilde RAM'lerdede 3600 MHz var ama CL 18 yine de 3600 MHz'lik bir şey tercih edeceğim gibi 1x16 yerine 2x8 daha iyi oluyor ayrıca işlemci soğutucusu koymuşsun ama monitörle beraber sistem 16000 TL'yi aşıyor o yüzden soğutucu almayacağım zaten ekran kartı 3 fan kasada 4 fan işlemcide 1 fan derken bayağı fanli bir kasa olacak sıcaklık açısından sıkıntı olacağını sanmıyorum anakarta gelirsek Wi-Fi'li istiyorum anakarti adaptör almaya gerek kalmasın diye ATX daha iyi olur diyorsan MSI B550 GAMING Edge Wi-Fi tercih ederim monitöre cfg73 alacağım dediğim gibj quantum dot var ve diğer özelikleri de bayağı güzel İtopya'da 2.5k pahalı biraz ama daha iyi monitör zor bulunur düzenledim bir bakarsan iyi olur

Bence kasa, PSU, SSD, ekran karti çok iyi; işlemci, RAM ve anakart da iyi, RAM'ler yeterli render işleriyle uğraşmıyorum ve fiyat farkı fazla olduğundan 3600 yeter bana anakarta da Wi-Fi'li ALC1220 ses kartı olan iyi bir anakart bu haliyle alınır bence kulaklık klavye parası toplamı 1300 TL monitör 2.5 toplamları 3.8 yapıyor beraber 16 k eğer alacağım zaman sinerjide MB 511 varsa onu alırım daha ucuza gelir.

Sinerji üzerinden toplayacağınıza kendiniz toplasanıx 2080S ve 3700X'li bir sistem toplarsınız.
Bir de eğer sadece oyun içinse niye M.2 SSD alıyorsunuz ki. Alın güzelinden bir 1 TB SATA SSD kalan paraya başka şeyler alınır.
3700X.
2080S Dual OC.
1TB QVO SSD
H500 750W.
B550-F Wi-Fi.
2x8GB Vengeance Pro RGB 3200 MHz CL16.
Arctic Liquid Freezer II 240.

Son düzenleme:
Sinerji üzerinden toplayacağınıza kendiniz toplasanıx 2080S ve 3700X'li bir sistem toplarsınız.
Bir de eğer sadece oyun içinse niye M.2 SSD alıyorsunuz ki. Alın güzelinden bir 1 TB SATA SSD kalan paraya başka şeyler alınır.
3700X.
2080S Dual OC.
1TB QVO SSD.
H500 750W.
B550-F Wi-Fi.
2x8GB Vengeance Pro RGB 3200 MHz CL16.
Arctic Liquid Freezer II 240.

Tamamda monitörde alacağım mknitorle pahalıya geliyor direk 750W ligi secmissin ama daha kaliteli bir PSU alacağım RAM olarak da RGB falan ek fiyat, renksiz alacağım dedigim gibi render yapmayacağım i yuzden birkaç FPS için ve birkac şey için daha 1200 TL vermeye gerek yok ekran kartında emi değilim ama Dual iyi olmuyor benim ekran kartta 3 fan var kaliteli ayrıca çok da bir FPS farkı yok ben topladigim bilgisayarı alacağım gibi.

Tamamda monitörde alacağım mknitorle pahalıya geliyor direk 750W ligi secmissin ama daha kaliteli bir PSU alacağım RAM olarak da RGB falan ek fiyat, renksiz alacağım dedigim gibi render yapmayacağım i yuzden birkaç FPS için ve birkac şey için daha 1200 TL vermeye gerek yok ekran kartında emi değilim ama Dual iyi olmuyor benim ekran kartta 3 fan var kaliteli ayrıca çok da bir FPS farkı yok ben topladigim bilgisayarı alacağım gibi.

Birkaç? Hocam PSU'yu Gold seçince ne değişecek merak ediyorum. Gold olunca 1000 FPS falan mı kazanacaksınız. 2080S super ve 3700X sizin sistemden %30 daha fazla performans verecektir. Yani 1-2 FPS değil. O RGB RAM'leri indirimde diye koydum. İsterseniz daha ucuzu alabilirsiniz. Bu arada o kasa ile gelen PSU 750 TL ve gayet kaliteli. Bencr Gold için ekstra para dökmeye gerek yok.

PSU'la kasayı beraber alacağım tamam ama 2080S ve 3700X demişsiniz ama dediğim gibi cfg73 alacağım 2500 TL'ye o yüzden işlemciyle ekran kartını degistirmeceğim fiyat farkı çok oluyor yanına ekipman alacağım fiyat arrmasin çok. Bir de bilgin varsa söyler misin Cloud Alpha mi alayım MH751 mi?

Kasa ve monitör alindi, mouse monitörle beraber geldi. Sadece klavye ve kulaklık kaldı o attıklarını alacağım yani MH751 ve Trust GXT 890.
Cloud Alpha'nin linkini atmışım ama MH751 olacak.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı