Ryzen 5 3600 ve Gigabyte B450M S2H uyumlu mu?

Buğra G.

Decapat
Yeni çıkan Ryzen 3000 serisi işlemcilerden Ryzen 5 3600'ü satın alacağım. Anakart olarak Gigabyte X570 AORUS almayı planlamıştım. Anlık gelişmeler sonucu bütçemde büyük değişiklikler meydana geldi. Beni 5-6 ay idare edebilecek bir anakart almaya karar verdim. Gigabyte B450M S2H nasıldır? Ryzen 3000 serisini destekler mi? Satın alırken BIOS update yaptırmam gerekli mi? Gerekli ise nasıl ve nereden yaptırabilirim? BIOS update konusunda anakartı satın aldığım mağazada yardımcı olurlar mı? M.2 SSD olduğu için bu modeli tercih ettim. Öneri ve görüşlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 3000 destekliyor, BIOS güncellemeniz yeterli.

Ryzen 3000 destekliyor, BIOS güncellemeniz yeterli.

Cevabınız için teşekkür ederim. Mümkünse bu sorularımı da yanıtlayabilir misiniz?

Gerekli ise nasıl ve nereden yaptırabilirim? BIOS update konusunda anakartı satın aldığım mağazada yardımcı olurlar mı? M.2 SSD olduğu için bu modeli tercih ettim. Öneri ve görüşlerinizi bekliyorum.

Genellikle satıcılar yardımcı oluyor. Olmazlarsa servise başvurmanız gerekir.

Merhaba, ben de eğer işlemci değiştirme işlemim başarılı olursa MSI B450M PRO-VDH PLUS anakart ile birlikte Ryzen 5 3600 kullanacağım. BIOS update yaptım kartıma sorunsuz bir şekilde. Anakartın işlemciyi desteklediğini biliyorum ancak acabalar var aklımda. Kartı ve işlemciyi normal bir şekilde kullanabilir miyim yani bir risk teşkil ediyor mu acaba, çünkü şu an Ryzen 5 2600X var ve 3600 ile değiştirirsem eski performans ile arasında bir fark olur mu, anakart işlemciye sıkıntı teşkil eder mi acaba?

Bu model kendiliğinden güncellenmiş halde gelmiyor mu ? Anakartın özelliklerinde resimdeki gibi hazır yazıyor da kafam karıştı.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    405,4 KB · Görüntüleme: 634
Yeni gelen ürünlerde belki güncellemesini yapmış olabilirler, fakat öteki türlü BIOS güncellemesini yapmak için 1. veya 2. nesil Ryzen işlemci gerekiyor. Aldığınız yere bir başvurun. @Necati Adıyaman anakartın 3. nesil ile kullanılabileceğini ayzıyor. ben bilgisayarı aldığımda BISO sürümünü kendim kontrol ettim, ve 2018 yılının BIOS sürümü mevcuttu.

Yeni gelen ürünlerde belki güncellemesini yapmış olabilirler, fakat öteki türlü BIOS güncellemesini yapmak için 1. veya 2. nesil Ryzen işlemci gerekiyor. Aldığınız yere bir başvurun. @Necati Adıyaman anakartın 3. nesil ile kullanılabileceğini ayzıyor. ben bilgisayarı aldığımda BISO sürümünü kendim kontrol ettim, ve 2018 yılının BIOS sürümü mevcuttu.
Müşteri hizmetlerini arayıp güncelleyip yollamalarını söyledim not düştük dediler ama unuturlarsa diye düşünüyorum o zaman vakit kaybım çok olacak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı