Ryzen 5 3600 ve GTX 1650 sistemde görüntü anlık bozuluyor

Xeverness

Hectopat
R5 3600 - B450M-S2H - GTX 1650 bir sistemim var. Daha önceden eski bir ekran kartı takılıydı. Onu değiştirerek Windforce GTX 1650 OC aldım. Monitöründe değişmeye ihtiyacı vardı onu da ASUS VG248QG aldım. Arada ışık seviyesinde değişim benzeri bir şey yapıyor. Çok çok nadiren normal günlük kullanımda da karşıma gelse genel olarak oyunlarda bunu yapıyor (Günlük kullanımda bu olduğunda ekran Hz anlık olarak değiştiğini de gözlemledim.). Monitörün içinden çıkan display kablo ile bağlantı sağladım. Bunun haricinde 5K1FN16501 kod numarasına sahip başka bir display kablo ile bağlantı denedim. Bağlantı sağladığım tüm kabloların VESA sertifikası olup olmadığını bilmiyorum. Bu sorun sertifikasız kablo ile alakalı mıdır acaba? Ayrıca kabloların sertifikalı olup olmadığını nasıl kontrol edebilirim? Oyunlarda yaşadığım bazı problemleri gösterebildiğim 3 video paylaşıyorum. GTA-1 olan ışık değişim ile ilgili, GTA-2 olan videoda zeminde pikselleşme benzeri bir şey oluşuyor ve onda da titremeye yakın bir şey görüyorum. Valorant videosunda ise mouse ile birlikte sağ sol tuşlarını kullandığım zaman etraftaki cisimlerin FPS düşermişçesine titrediğini görüyorum. Valorant videosundaki kayıt aslında benim gözle görebildiğimin bir kısmı. Video kaydederken tüm bozulmaları kaydetmiyor. G-Sync açık olmasına rağmen Valorant'ta bir kez yırtılma bile gördüm. Sizce problem nedir?

GTA-1: GTA-1.mp4
GTA-2: GTA-2.mp4
Valorant: Valorant.mp4

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı