Ryzen 5 3600 ve MSI GTX 1050 Sistem ederi nedir ?

gemiciadam

Kilopat
Yer
İzmir - KARŞIYAKA
Daha fazla  
Meslek
Gemi İnşaatı / Makina Mühendisliği
Selamlar sistemim şu şekilde ;
  • MSI Mortar max B450M (Kutu fatura garantili 6 aylık)
  • Corsair 16 GB 8*2 3600 Mhz (Kutu fatura garantili 6 aylık)
  • Ryzen 5 3600 (1 haftalık 2. el aldım. Bende faturası yok ama sanırım üstündeki numaradan çıkıyormuş.)
  • MSI GTX 1050 2GB (Tek fan model hiç açılmamış bandrolü üzerinde)
  • Rampage 79 penceli oyun kasası
  • Everest 350W güç kaynağı
  • 1*2 TB HDD + SSD vermeyeceğim.
  • İşlemcimde stok soğutucu mevcut.
  • Monitörümü satmayacağım.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar sistemim şu şekilde;
  • MSI Mortar Max B450M (Kutu fatura garantili 6 aylık)
  • Corsair 16 GB 8*2 3600 MHz (Kutu fatura garantili 6 aylık)
  • Ryzen 5 3600 (1 haftalık 2. el aldım. Bende faturası yok ama sanırım üstündeki numaradan çıkıyormuş.)
  • MSI GTX 1050 2 GB (Tek fan model hiç açılmamış bandrolü üzerinde)
  • Rampage 79 penceli oyun kasası
  • Everest 350W güç kaynağı
  • 1*2 TB HDD + SSD vermeyeceğim.
  • İşlemcimde stok soğutucu mevcut.
  • Monitörümü satmayacağım.
Teşekkürler.

Hocam o güç kaynağı nedir öyle. Sistemi komple satmayı düşünüyorsanız en azından 500W düzgün bir PSU ile satın çünkü daha önceden bende öyle bir hata yaptım ve alıcılar PSU'yu görünce kaçıyordu resmen. Hem de PSU'yu bahane ederek indirim koparmaya çalışanlarda çok oluyor. Bu benim kişisel tavsiyem.

Hocam o güç kaynağı nedir öyle. Sistemi komple satmayı düşünüyorsanız en azından 500W düzgün bir PSU ile satın çünkü daha önceden bende öyle bir hata yaptım ve alıcılar PSU'yu görünce kaçıyordu resmen. Hem de PSU'yu bahane ederek indirim koparmaya çalışanlarda çok oluyor. Bu benim kişisel tavsiyem.
Anladım doğru hak veriyorum ama, ekran kartı vs çekmediği için bu sistemde 350W yetiyordu. Elimde sıfır bu vardı birdaha almak istememiştim. Harddisklere kasaya falan para vermedim. Elimde hep vardı. Şimdi askere gideceğim o yüzden satıyorum bende.

Anladım doğru hak veriyorum ama, ekran kartı vs çekmediği için bu sistemde 350W yetiyordu. Elimde sıfır bu vardı bir daha almak istememiştim. Harddisklere kasaya falan para vermedim. Elimde hep vardı. Şimdi askere gideceğim o yüzden satıyorum bende.

Askerden döndükten sonra tekrar PC toplamayı düşünüyorsanız sadece ekran kartını satın bence. Diğer parçalar oldukça yeterli durumda.(PSU hariç tabii :) ) hiç açılmamış olduğu için ikinci el piyasasının üzerine gidecektir ve askerden döndükten sonra 3050 RX6600 gibi kartlara yönelim yaparsınız.

Askerden döndükten sonra tekrar PC toplamayı düşünüyorsanız sadece ekran kartını satın bence. Diğer parçalar oldukça yeterli durumda.(PSU hariç tabii :) ) hiç açılmamış olduğu için ikinci el piyasasının üzerine gidecektir ve askerden döndükten sonra 3050 RX6600 gibi kartlara yönelim yaparsınız.
Evet haklısınız yeterli ama uzun dönem çıkarsa 1 sene sonra geleceğim. Şuan bile bu işlemci 3 senelik. Ben gelince 4 senesini dolduracak piyasadaki. O yüzden bende diyorum hazır çok satılan bir işlemci iken satayım. Askerlik sonrası kasa fiyatı vs farketmez çalışacağım içinde extra harcamalarım olmadığından daha iyi bir kasa alma planım var. :) Allah kısmet ederse ayrı eve falan çıkarsam böyle ufak bir oyun yayın odası hayalim var. İşten geldikten sonra kafamı oyalayacağım vs. 1 seneden fazla youtube ve twitch ile uğraştım ama çok fazla ara verdiğimden başarılı olamadım. Sanırım aynı işlemciyi kullanıyoruz :) Dün mesela ilginicme gitti MSAA FXAA kapalı Ultra 1080P GTA 5 açtım üstelik 8 gb ram ile diğer rami abime verdim geçici süreliğine. 75 80 FPS alıyorum. Ekran kartı vram hafızasını aştı tabi. Aslında güçlü bir işlemci ama ben pek ısınamadım pek kullanamadığımdan sanırım :)

Evet haklısınız yeterli ama uzun dönem çıkarsa 1 sene sonra geleceğim. Şu an bile bu işlemci 3 senelik. Ben gelince 4 senesini dolduracak piyasadaki. O yüzden bende diyorum hazır çok satılan bir işlemci iken satayım. Askerlik sonrası kasa fiyatı vs fark etmez çalışacağım içinde extra harcamalarım olmadığından daha iyi bir kasa alma planım var. :) Allah kısmet ederse ayrı eve falan çıkarsam böyle ufak bir oyun yayın odası hayalim var. İşten geldikten sonra kafamı oyalayacağım vs. 1 seneden fazla YouTube ve Twitch ile uğraştım ama çok fazla ara verdiğimden başarılı olamadım. Sanırım aynı işlemciyi kullanıyoruz :) Dün mesela ilginicme gitti MSAA FXAA kapalı Ultra 1080p GTA 5 açtım üstelik 8 GB RAM ile diğer RAM'i abime verdim geçici süreliğine. 75 80 FPS alıyorum. Ekran kartı VRAM hafızasını aştı tabii. Aslında güçlü bir işlemci ama ben pek ısınamadım pek kullanamadığımdan sanırım :)

O dediğiniz olay bende de mevcut maalesef. Her zaman her şeyin en iyisini almak istiyor insan. Açıkçası ben bile düşündüm benim işlemciyi satıp R5 5600X falan almayı ama gereksiz buldum. Ekran kartı yatırımı yapmak daha mantıklı sonuç olarak ben 1440p monitör kullanıyorum ve çözünürlük arttıkca işlemcide ki baskı ekran kartına yöneliyor. Benim işlemcim 1 senelik daha ama daha rahat 5 sene kullanırım diye düşünüyorum.

O dediğiniz olay bende de mevcut maalesef. Her zaman her şeyin en iyisini almak istiyor insan. Açıkçası ben bile düşündüm benim işlemciyi satıp R5 5600X falan almayı ama gereksiz buldum. Ekran kartı yatırımı yapmak daha mantıklı sonuç olarak ben 1440p monitör kullanıyorum ve çözünürlük arttıkca işlemcide ki baskı ekran kartına yöneliyor. Benim işlemcim 1 senelik daha ama daha rahat 5 sene kullanırım diye düşünüyorum.
Benim işlemci 6 aylık falan galiba :) Geçen sene yazın almıştım. Alacağım kişi mining için anakart işlemci ram satın almış. Elinde TUF anakart vardı hatta. Ben Mortar Max kafayı takmıştım o ara çok hoşuma gitmişti çok fazla arkada USB slotları Typc HDMI Display port desteği vs hoşuma gitmişti. Adam da sistemi dizdikten 1 hafta sonra telefonunu çaldırmış :) O yüzden aldıklarını tekrar geri satıyordu. İşlemciyi sadece montaj yapmış görüntü almış. Ben aldığımda sıfırı 1700 TL falandı galiba. Ben 240GB SSD ve 3600 ü 1100 TL ye almıştım :) Anakartı 824 TL ye. Ramlari de 900 TL civarına. Piyasa keşke sabit kalsa ama malesef olmuyor. Fakat değiştirmek istiyorum parayı başka yerde kullanacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı