Ryzen 5 3600 ve RTX 2070 Super sistem toplama

MerT_KeskiN

Decapat
Herkese merhaba yeni bir sistem topladım ve parçaların birbiriyle uyumlu oldugunu düşünüyorum ama yine de sormak istedim ve AAA oyunlarda 2K'da kaç FPS alırım bazı oyunlardan örnek verir misiniz? Bir de işlemciye overclock yapmak istiyorum sıkıntı olur mu?

Sistem.
-Gigabyte RTX 2070 Super Windforce OC 3X 8 GB.
-AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz.
-Corsair Vengeance Pro 16 GB RAM DDR4.
3200 MHz CL15 RGB.
-ASUS TUF B450M-PLUS GAMING anakart.
4400 MHz OC RGB.
-XPG Spectrix S40G 512 GB M.2 SSD 3500/3000 Mbps RGB.
-Corsair Spec-Delta kasa 650W RGB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel bir sistem. Keşke benim de olsa. Neyse konumuza dönelim. Yeni çıkacak Cyberpunk 2077'yi duymuşsundur. O oyunun sistem özellikleri belli değil ama yüksek sistem ister bence. O oyunu rahat kaldırır ve akıcı bir şekilde oynatır bence. Günümüzdeki oyunların hepsini medium ayarlarda akıcı bir şekilde oynatır merak etme. İşlemciye ve ekran kartına, ha bir de RAM'lere overclock yaparsan tadından yenmez.

Herkese merhaba yeni bir sistem topladım ve parçaların birbiriyle uyumlu oldugunu düşünüyorum ama yine de sormak istedim ve AAA oyunlarda 2K'da kaç FPS alırım bazı oyunlardan örnek verir misiniz? Bir de işlemciye overclock yapmak istiyorum sıkıntı olur mu?

Sistem.
3200 MHz CL15 RGB.
4400 MHz OC RGB.
Eğer bütçeniz varsa B450 Tomahawk ile değiştirirseniz daha iyi olur OC açısından.

Güzel bir sistem. Keşke benim de olsa. Neyse konumuza dönelim. Yeni çıkacak Cyberpunk 2077'yi duymuşsundur. O oyunun sistem özellikleri belli değil ama yüksek sistem ister bence. O oyunu rahat kaldırır ve akıcı bir şekilde oynatır bence. Günümüzdeki oyunların hepsini medium ayarlarda akıcı bir şekilde oynatır merak etme. İşlemciye ve ekran kartına, ha bir de RAM'lere overclock yaparsan tadından yenmez.
şu an controlde ultra 2k rtx high dlss açık 60 fps alıyorum bir tek işlemci 3.95 ghz yaptım ama çok ısınıyor 85 lere çıktıgı oldu sıvı sogutma alıcam sonra 4.2 ghz yaparım ekran kartınada oc yapıcam ama çok da gerekli degil ztn nerdeyse her oyunda ultra 2k da cok rahat 60 fps alıyorum
İyi sistem. Hayırlı olsun. RAM tek kanal olmasın.
sağolasın ramler çift kanal
Eğer bütçeniz varsa B450 Tomahawk ile değiştirirseniz daha iyi olur OC açısından.
anakartı değiştirdim bir tek ssd nin rgb tarafı ekran kartının girmesini engelliyordu ve girse bile ısınıcaktı ekran kartının altında kaldıgı için tasarımını biraz saçma buldum geleceğe dönük de pek değildi onu iade edip tuf x570-plus aldım
ama birşey aklıma takıldı ekran kartının rgb si çalışmıyor videolarda baktım gigabyte yazısı rgb kendi sitesinden yazılımı indirdim fakat çalışmadı

Hocam konu sahibi 2070 Super aldım diyor siz medium ayarlarda akıcı oynamaktan bahsediyorsunuz. 3-5 yıl daha birçok oyunu yüksek-ultra ayarlarda rahatlıkla oynatacak bir karttan bahsediyoruz.

Sistem.
3200 MHz CL15 RGB.
4400 MHz OC RGB.

Konuya gelince, çok benzer sistemlerin FPS testleri Youtube'da bolca mevcut. İnceleyebilirsiniz. 3600'ün stock soğutucusu yetersiz, onu değiştirdiğinizde ısınma problemi ortadan kalkar. Ekran kartının aynı modelini ben de kullanıyorum, sıcaklık konusunda iyi bir kart, serin çalışıyor.

Geri
Yukarı