Ryzen 5 3600 yüksek voltaj sorunu

ribatturan

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selamlar, 2 gün önce ASUS B350 anakartıma BIOS güncellemesi yapıp Ryzen 5 3600 işlemciye geçiş yaptım. İşlemcinin tüm BIOS ayarları otomatikte fakat HWmonitor adlı uygulamada voltaj değerlerine baktığımda boşta 1.32-1.41V aralığında gezdiğini fark ettim. Hatta bazen oyun oynarken voltajın maksimum değerinin 1.45V olduğunu dahi gördüm ve bu beni korkuttu açıkçası. Sıcaklık boşta 50 civarı, oyun esnasında maksimum 70 derece civarını gördüm. Bu şekilde kullanmaya devam mı etmeliyim yoksa BIOS ayarlarından voltajı düşürmeli miyim? Yardımlarınızı bekliyorum, iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam güç ayarlarından dengeli modu seçtinizmi çünkü büyük olasılık maksimum performansta çalışıyor makina.
1563370908336.png

Hocam güç ayarlarından dengeli modu seçtinizmi çünkü büyük olasılık maksimum performansta çalışıyor makina.
Eki Görüntüle 417141
hocam Windows'un dengeli ayarına getirmiştim. Öncesinde sanıyorum Ryzen High Performance modunda kalmış olabilir ancak bende lehçe yazdığı için anlayamamıştım. AMD Ryzen Balanced moduna almak için ne yapmalıyım? Ryzen Master'dan yapılıyor muydu?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı