Çözüldü Ryzen 5 3600X boşta 50 derece

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

wirzad

Femtopat
Custom water cooling kullanıyorum fakat işlemcim boşta 50 yükte 75. Ryzen 5 3600X kullanıyorum, sebebi nedir?

Çözüm
Hocam anormal bir değer yok bence, endişelenmeyin. Hava akışı büyük etmendir. Hava akışı kötüyse gayet iyi, hava akışı iyiyse de gene iyi bir değer.
Sıcaklıklarınız normal. Ayrıca yanlış bilgilendirme var, 3. nesil Ryzen işlemciler 2. nesille alakasız yani 2. nesil 80 derece olsa bir nebze ısındı denebilirdi ama 3. nesil 85-90'ları geçmeden ısınmıyor. 3. Nesil Ryzen işlemcilerin sıcak çalışmayı sevdiğini ve bu sıcaklıkların normal olduğunu bir AMD yetkilisi anlatmıştı uzun uzun. Bu işlemcileri gidip 80 derecede kendinden kısan hatta reset atan eski işlemcilerle kıyaslamayın.
Boşta 50 hatta 60 olması çok normal 3. nesil için.

60 dereceler beklemiyordunuz herhalde hocam.
Aslınde evet bekliyordum. Threadripper'ın sıcaklığını bile durdurabiliyor 3600X'in fazla geldi. Custom derken şu bildiğimiz borulu olan şey değil mi? PF240 gibi modeller değil yani.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…