Başarılı Kurulum Ryzen 5 3600X | RX 5700 XT | macOS Big Sur Beta

Merhaba arkadaşlar Catalinadan sonra Big Sur kurulumunu da tamamlayabildim. Benim gibi Big Sur'a geçiş yapmak isteyenlere önerim geçmeyin. Catalinayı kurarken Big Sur kadar zorlanmadım. Fakat kurduktan sonra sorunlar başlıyor. Bazen boot ekranından sonra siyah ekranda kaldı bazen de kurulumu tamamlayınca siyah ekranda kaldı bu tarz hatalar ile uğraştım. Bunları çözmek yaklaşık 2 günümü aldı. Cidden zorlandım üstelik benim 2.Hackintosh kurulumum desem yalan olmaz. Bu sebepten dolayı da olabilir. EFI dosyaları. Kendim Kext kurulumunu bilmediğim için kurulumdan sonra size yardımcı olması için EasyKext Pro adında bir uygulama yerleştirdim. Kurulumdan sonra bu programı açtıktan sonra Kext dosyalarını sürükleme yöntemiyle rahatlıkla kurabilirsiniz. Ne kadar verimli çalıştığını bilmiyorum ya da ne kadar doğru fakat ben de sorunsuz çalıştı diyebilirim bir sorun ile karşılaşmadım kullandıktan sonra. Bios ayarları ve kurulum hakkında detaylı bilgi için rehber/imaj konularını incelebilirsiniz. Ufak bir uyarı daha, kurulumdan sonra ilk boot'u attığımızda bende internet yoktu. Çözümü sisteminiz için gerekli ve internet kext dosyanızı yükledikten sonra internet kablonuzu tak çıkar yapmak. (Masaüstü kullanıyorum ve bilgisayara ethernet kablosu ile internet sağlıyorum. Eğer siz Wi-Fi kartı kullanıyorsanız sizin için geçerli olmayabilir.)

Sistem özelliklerim:
  • AOC Q3279VWFD8 (monitör)
  • AMD Ryzen 5 3600X.
  • ASUS TUF B450-PRO GAMING.
  • AMD RX 5700 XT.
  • Ballistix Sport LT gray DDR4 @ 3000MHz (3000MHz'da sorunsuz çalışıyor.)
  • Kingston 480GB HyperX Fury 3D (SSD)
  • WD 240GB SATA Green M.2 SSD
Bu arada söylemeden geçmeyeceğim Catalina'dan, Big Sur'a geçiş yapınca arada görsel olarak fark oluyor. Bana daha keyifli ve hoş geldi. Merakınızı gidermeniz için aşağıya birkaç tane resim ekleyeceğim.
Ekran Resmi 2020-08-24 00.27.38.png

Ekran Resmi 2020-08-24 00.28.25.png

Son düzenleyen: Moderatör:
EFI'nin 57MB olması düşündürüyor açıkçası :D Stabil diyorsan problem yok.
Nasıl bilmiyorum Resources denilen bir dosya var ondan dolayı öyle. İnsanlar nasıl EFI botularını 5-6MB civarlarına indiriyor çözebilmiş değilim. Bunu silmeye de korkuyorum önemli bişeydir diye. İçinde ses dosyaları, ikonlar sonrasında Label denilen bir şey Apple ile alakalı sanırım.

Geri
Yukarı