Ryzen 5 3600X sistem toplama

tmehmet

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hepinize merhaba.
Öncelikle 10 yıldır hayalim bir bilgisagarımın olmasıydı ancak şimdi nasib oldu.
3 Ay sonra elimde ayıptır söylemesi 12-13K arası bir bütçe olacak.
Ryzen 5 3600X ve ROG STRIX 2060S almak istiyorum ve açıkça söylemek gerekirse uzun soluklu bir sistemim olmasını istiyorum.
HDD kullanmak istemiyorum sadece SATA SSD ve M.2 SSD kullanmak istiyorum.
Monitör de alacağım.
Bana anakart, SSD'ler, RAM konusunda tavsiye ve doğru seçimler yapmam için tavsiyeler vermenizi rica ediyorum.
Not: Alacağım kasa warcry 9fanlı+650+ bir PSU ile geliyor.
Dipnot: Sistem toplama konusunda tecrübesiz birisiyim ama internetten RTX2060S oyun testlerini izledim ve memnun kaldım lütfen yargılayıp hevesimi kırmayın. Sadece sizden yardım istiyorum, şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Warcry çok kötü bir tercih olur. Bu bütçeye RTX 2060S ve 3600x düşük kalır, RTX 2060S stokları olduğu zaman 8000 TL'ye toplanıyordu bu sistem.

Hem 3 ay sonra bütçen olacaksa 3 ay sonra konu aç, fiyatların nasıl değişeceğini veya nasıl ürünlerin çıkacağını tahmin edemeyiz.

Warcry çok kötü bir tercih olur. Bu bütçeye RTX 2060S ve 3600x düşük kalır, RTX 2060S stokları olduğu zaman 8000 TL'ye toplanıyordu bu sistem.

Hem 3 ay sonra bütçen olacaksa 3 ay sonra konu aç, fiyatların nasıl değişeceğini veya nasıl ürünlerin çıkacağını tahmin edemeyiz.
neden kötü peki izlenimlerime göre soğutması çok iyi gözüküyor ayrıca krediyle alacağım yani gidip yarında alabilirim sadece ne yapabilirim onu öğrenmek istiyorum sen ne öneriyorsun
Warcry çok kötü bir tercih olur. Bu bütçeye RTX 2060S ve 3600X düşük kalır, RTX 2060S stokları olduğu zaman 8000 TL'ye toplanıyordu bu sistem.

Bir şey daha sormak istiyorum HDD olmadan sadece SATA SSD ve M.2 SSD aynı anda kullanılabilir mi?

Son düzenleme:
Neden kötü peki izlenimlerime göre soğutması çok iyi gözüküyor ayrıca krediyle alacağım yani gidip yarında alabilirim sadece ne yapabilirim onu öğrenmek istiyorum sen ne öneriyorsun.
Soğutması öyle muhteşem değil ama çok kötü de değil gibi görünüyor, Lian Li'nin bir kasasına benzettim ama emin değilim. Malzeme, fan ve içindeki güç kaynağının kalitesi vasat olacaktır, üzer. O fiyata çok daha iyi alternatifler var:

Kasa olarak:

+

Veya fiyatı düşerse Performance GD 600W +Gold.

Tercih etmeniz daha iyi olur.
Bir şey daha sormak istiyorum HDD olmadan sadece SATA SSD ve M.2 SSD aynı anda kullanılabilir mi?
Evet.

Soğutması öyle muhteşem değil ama çok kötü de değil gibi görünüyor, Lianli'nin bir kasasına benzettim ama emin değilim. Malzeme, fan ve içindeki güç kaynağının kalitesi vasat olacaktır, üzer. O fiyata çok daha iyi alternatifler var:

Kasa olarak:

+

Veya fiyatı düşerse performance gd 600W +Gold.

Evet.

İçinde gelen PSU almasam ve fanlarını değiştirip alsam olur ya da senin örneklerin mi daha sağlıklı olur.
RTX 3060 Ti, RTX 3060 ve RTX 3050 Ti kartlarının stoklara gelmesini bekleyin, Ryzen 5 5600 ve 3060'lı bir sistem çok daha yeni ve performanslı olacaktır.

Teşekkür ederim 3 ay birikim yapıp kalanını krediyle halledeceğim umarım 3 ay sonra tekrar görüşebiliriz tek isteğim uzun soluklu ve çok iyi bir oyun keyfi.

İçinde gelen PSU almasam ve fanlarını değiştirip alsam olur ya da senin örneklerin mi daha sağlıklı olur.
Uğraşmana gerek yok, attıklarımı tercih edebilirsin direkt.

Teşekkür ederim 3 ay birikim yapıp kalanını krediyle halledeceğim umarım 3 ay sonra tekrar görüşebiliriz tek isteğim uzun soluklu ve çok iyi bir oyun keyfi.
Rica ederim, umarım sisteminizi alabilirsiniz.

Sizleri yoruyorum kusruma bakmayın sadece tek hayalim bir bilgisayarımın olması Ultra ayarlarda açamayacağım oyun olmaması FPS sıkıntısı yaşamam ve soğutması gerçekten iyi olan bir kasa bir de uzun bir süre beni idare etmesi OC render yayın vs yapmayacağım sadece oyun amaçlı FPS oyunları vs.
Soğutması öyle muhteşem değil ama çok kötü de değil gibi görünüyor, Lianli'nin bir kasasına benzettim ama emin değilim. Malzeme, fan ve içindeki güç kaynağının kalitesi vasat olacaktır, üzer. O fiyata çok daha iyi alternatifler var:

Kasa olarak:

+

Veya fiyatı düşerse performance gd 600W +Gold.

Evet.

Dostum iyi geceler seni rahatsız ediyorum ama bu ranker V2 beyazı iyice inceledim tavsiyene uyup bunu alacağım bir sorum olacak bu kasaya ekstra fan takabilir miyim takmalı mıyım?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı