Ryzen 5 4600H ve GTX1650 vs i5 10200H ve GTX 1650 Ti?

%20-25 gibi bir fark var. Ama işlemci konusunda R5 4600H'ın gücü i7-10750H'ın bile ötesinde. Her türlü Lenovo ama bu soruda.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dakika 3:10
Buradaki 50W 1650Ti ama 55W olsa da %10-15 olacağını düşünüyorum çok çok.

Hocam %4-5 lik bir fark var. Gözle görülmez, fark edilmez bir fark. Öte yandan işlemci hem daha az güç tüketir ki batarya performansı artar hem de 6 çekirdek hem de Monster dan daha güvenilir bir marka. Sadece ekran kartından olaya bakmak biraz garip olmuş.
%4 -%5'lik fark yok. Ortalamaya vurulduğunda %12 civarı bir fark mevcut. Yer yer bu fark %25'e kadar varıyor. İnceleyebilirsiniz.

Dizüstü bilgisayarların ömrünü günümüzde artık işlemciler değil ekran kartları belirliyor. Aynı ekran kartına sahip olan sistemler arasında ise evet, işlemciler belirliyor.

Ayrıca Lenovo ile Monster'ın güvenilirliği gözümde aynıdır. Monster'ı yıllardır kullanan ve aldırdığım arkadaşlarım mevcut. Halen daha sorunsuz bir şekilde bakımlarını yaparak kullanırlar. Hatta bunlardan birisi 2 kere ekran kartını bile yükseltti. Lenovo'yu ise birinci elden uzun yıllar kullandım, kullanmaya da devam ediyorum. Her ikisinin servisi de iyidir, üzmez. Lenovo'nun hele Thinkpad serisine verilen Premium servisi ise hiç üzmez.

Düzenleme:
Acer'ın bu modeli mevcutken her iki cihazı da önermem. Hem R5 4600H mevcut hem de GTX 1650 Ti. Her iki cihazın en güzel yanlarını yanına almış. :)

Acer Nitro AN515-44 Ryzen 5 4600H 8GB 256GB SSD GTX1650Ti Linux 15.6 NH.Q9HEY.006 Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor 7.600 TL (Kazananlar Kulübü'ne özel 7.400 TL)

%4 -%5'lik fark yok. Ortalamaya vurulduğunda %12 civarı bir fark mevcut. Yer yer bu fark %25'e kadar varıyor. İnceleyebilirsiniz.

Dizüstü bilgisayarların ömrünü günümüzde artık işlemciler değil ekran kartları belirliyor. Aynı ekran kartına sahip olan sistemler arasında ise evet, işlemciler belirliyor.

Ayrıca Lenovo ile Monster'ın güvenilirliği gözümde aynıdır. Monster'ı yıllardır kullanan ve aldırdığım arkadaşlarım mevcut. Halen daha sorunsuz bir şekilde bakımlarını yaparak kullanırlar. Hatta bunlardan birisi 2 kere ekran kartını bile yükseltti. Lenovo'yu ise birinci elden uzun yıllar kullandım, kullanmaya da devam ediyorum. Her ikisinin servisi de iyidir, üzmez. Lenovo'nun hele Thinkpad serisine verilen Premium servisi ise hiç üzmez.

Düzenleme:
Acer'ın bu modeli mevcutken her iki cihazı da önermem. Hem R5 4600H mevcut hem de GTX 1650 Ti. Her iki cihazın en güzel yanlarını yanına almış. :)

Acer Nitro AN515-44 Ryzen 5 4600H 8GB 256GB SSD GTX1650Ti Linux 15.6 NH.Q9HEY.006 Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor 7.600 TL (Kazananlar Kulübü'ne özel 7.400 TL
Hocam bunun da ekranı 60Hertz
Şunu almayı düşünüyorum :HP Pavilion Gaming 15-ec1019nt 24D52EA Dizüstü Bilgisayar (Laptop) Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

Düzenleme:

Acer Nitro AN515-44 Ryzen 5 4600H 8GB 256GB SSD GTX1650Ti Linux 15.6 NH.Q9HEY.006 Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor 7.600 TL (Kazananlar Kulübü'ne özel 7.400 TL)
fotoğrafında 144Hz yazdığı görülüyor lâkin özellikler kısmında 60Hz yazmışlar :D

Hocam bunun da ekranı 60Hertz

Nitro 5 ailesinin genel tanıtım sitesinde tek opsiyon olarak 144Hz olduğu belirtilmiş. Emin misiniz?

1612121845133.png

Nitro 5 ailesinin genel tanıtım sitesinde tek opsiyon olarak 144Hz olduğu belirtilmiş. Emin misiniz?

Eki Görüntüle 860672
Bende öyle biliyordum lâkin öyle değilmiş...
Adamlar ürün görseline de 144Hz yazmışlar bir çok kişi bu tuzağa düşmüş satın aldıktan sonra farketmişler.Ürün açıklaması kısmında bir şey yazmıyor lâkin ürün özelliği kısmına mobilde pek fark edilmeyecek şekilde 60Hertz yazmışlar.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-02-01-03-54-23-896_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_2021-02-01-03-54-23-896_com.instagram.android.jpg
    68,3 KB · Görüntüleme: 93

Düzenleme:

yalnız 1650nin iki farklı versiyonu varmış ve yeni olan versiyon 1650ti'dan daha güçlü şuanda.
(yeni versiyon 12gbps ve 1590mhz ve gddr6)

Şu ikisi arasında kaldım; 1650gddr6 madem daha iyi; neden 1650ti 7000tl iken 1650gddr6 olan 6800lira?
Acaba gddr6 yerine gddr5 mi koydular içine?

Son düzenleme:
Yeni olan GTX 1650 piyasaya GTX 1650 Refresh olarak sunuldu ve ürün açıklamalarında GTX 1650 Refresh olarak belirtiliyor eski ürünle karışmaması adına. Linklerdeki ürünler GDDR5'li GTX 1650 modellerini içeriyor.

Ayrıca Refresh sürüm ile 1650Ti arasında ise oyunlarda en düşük ayarlar haricinde 1650 Ti halen daha önde. Yani 1650 Ti modeller hala daha güçlü ama fark eskiye nazaran daha az.

Tabii ki fiyat farkına değer. Hatta konu sahibi o zaman için olan 7700 ve 8000 liralık modellere bakarken daha güçlü GPU ve işlemciye sahip model daha ucuzdu. Daha güçlü GPU direkt olarak cihazın kullanım ömrüne etki eder. Orta seviye bir işlemciler artık günümüzdeki hemen her işlem için uzun süre yetecek kadar güçlü durumda.

Geri
Yukarı