Ryzen 5 5500 işlemci 90 dereceye kadar ulaşıyor

valla işin aslı hiçbir işlem yapmamıştım havalar ısınınca böyle oldu ama stok fan belki istenen devire çıkamıyor sanırım öyle hız değiştirdiğini ben anlayamıyorum yada hangisiyse artık.
Kasanın yan kapağını açık kullanıyorum. oyunları full ayarlarda oynuyorum işlemci 90'lara çıkıyor ekran kartı max 60 derece oluyor
bugün Snowman T5 kule tipi soğutucu sipariş ettim umarım işime yarayacaktır maddi yönden gücüm yetseydi daha iyi birşey dilerdim ama artık bir süre böyle idare edeceğiz ne yapalım

Vallahi işin aslı hiçbir işlem yapmamıştım havalar ısınınca böyle oldu ama stok fan belki istenen devire çıkamıyor sanırım öyle hız değiştirdiğini ben anlayamıyorum ya da hangisiyse artık.
Kasanın yan kapağını açık kullanıyorum. Oyunları Full ayarlarda oynuyorum işlemci 90'lara çıkıyor ekran kartı Max 60 derece oluyor.
Bugün Snowman T5 kule tipi soğutucu sipariş ettim umarım işime yarayacaktır maddi yönden gücüm yetseydi daha iyi bir şey dilerdim ama artık bir süre böyle idare edeceğiz ne yapalım.

İş görür hocam ama stok fan ile 90 derece de normal değil hani Prime95 testi vs. yapsanız anlarım ama oyunlarda böyleyse dediğim testleri düşünemiyorum bile.

Hocam bi ara biostan ASUS OPTİMAL diye bir ayar var ayarı ona çekmiştim normalden...
buda gitmiş overclock yapmış meğer ama bilmiyordum keşke kurcalamasaydım.
Warzone 2 oynarken işlemci 102 derece gördü artık kapatmak zorunda kaldım biosu kurcalarken baktım işlemci boşta 74 derece çalışıyor imkanı yoktu yani bahsettiğim bios ayarını normale çekince düzeldi şimdi bakıyorum yüklüyken 70'i aşmıyor...

Resmen benim hatam :) kızmak serbest arkadaşlar.

Hocam bir ara BIOS'tan ASUS optimal diye bir ayar var ayarı ona çekmiştim normalden...
Bu da gitmiş overclock yapmış meğer ama bilmiyordum keşke kurcalamasaydım.
Warzone 2 oynarken işlemci 102 derece gördü artık kapatmak zorunda kaldım BIOS'u kurcalarken baktım işlemci boşta 74 derece çalışıyor imkanı yoktu yani bahsettiğim BIOS ayarını normale çekince düzeldi şimdi bakıyorum yüklüyken 70'i aşmıyor...

Belliydi zaten böyle bir şeyden kaynaklandığı neyse sorunun çözüldüğüne sevindim. İyi sosyaller.

Hocam bi ara biostan ASUS OPTİMAL diye bir ayar var ayarı ona çekmiştim normalden...
buda gitmiş overclock yapmış meğer ama bilmiyordum keşke kurcalamasaydım.
Warzone 2 oynarken işlemci 102 derece gördü artık kapatmak zorunda kaldım biosu kurcalarken baktım işlemci boşta 74 derece çalışıyor imkanı yoktu yani bahsettiğim bios ayarını normale çekince düzeldi şimdi bakıyorum yüklüyken 70'i aşmıyor...

Kendi mesajınızı çözüldü olarak işaretleyin hocam. Belki aynı sorunu yaşayan arkadaşlar da çözebilir.

Geri
Yukarı