Ryzen 5 5500 sistem Hackintosh Ventura için uyumlu mu?

abrkztrk

Femtopat
Daha fazla  
RAM
XPG 16 GB 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
Crucial 512 gb M2 NVMe
Ekran kartı
RX 6600
Anakart
Gigabyte B450M-K
İşlemci
Ryzen 5 5500
Merhaba aşağıdaki sisteme sahibim ve Hackintosh ile macOS Ventura kurmak istiyorum. Forumdaki rehberi inceledim, videoyu da izledim. Sistemim uyumlu ve kullanabileceğim bir EFI var mıdır? İlk defa tecrübe edeceğim, EFI dosyası paylaşırsanız değiştirmem gereken yerleri belirtirseniz çok sevinirim.

Ryzen 5 5500.
Gigabyte B450M-K
AMD RX 6600.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyumlu hocam, imaj makalesindeki EFI'yi kullanabilirsiniz.

Direkt olarak bu EFI’yi kopyalayıp kurulumu mu yapacağım hocam, değiştirmem gereken bir şeyler var mı? Bazı kurulumları okudum bir şeyleri değiştirmişler sanki.

Enes hocam imajı ubs ye yazdırdım. EFI ti ayarlayıp ekledim. BIOS ayarlarımı da yapıp boot menüsüne geliyorum, USB belleğim tek partition olarak görünüyor. UEFI partition 1 olarak, seçiyorum geri boot ekranına geliyor. İnat edip 10 kere tıkladım tekrar açtıkça siyah ekranda kaldı öyle, Power tuşundan restart atmak zorunda kaldım. Recep Baltaş’ın videosunda 2 adet uefi seçeneği vardı ve partition 3 olanı seçiyordu. Nerede yanlış yaptım anlamadım yardımcı olabilir misiniz lütfen. Balena Etcher ile yazdırıyorum usb (32 gb) ye.

Direkt olarak bu EFI’yi kopyalayıp kurulumu mu yapacağım hocam, değiştirmem gereken bir şeyler var mı? Bazı kurulumları okudum bir şeyleri değiştirmişler sanki.

Enes hocam imajı ubs ye yazdırdım. EFI ti ayarlayıp ekledim. BIOS ayarlarımı da yapıp boot menüsüne geliyorum, USB belleğim tek partition olarak görünüyor. UEFI partition 1 olarak, seçiyorum geri boot ekranına geliyor. İnat edip 10 kere tıkladım tekrar açtıkça siyah ekranda kaldı öyle, Power tuşundan restart atmak zorunda kaldım. Recep Baltaş’ın videosunda 2 adet uefi seçeneği vardı ve partition 3 olanı seçiyordu. Nerede yanlış yaptım anlamadım yardımcı olabilir misiniz lütfen. Balena Etcher ile yazdırıyorum usb (32 gb) ye.
Hatayı buldum hocam, EFI’yi USB’ye atarken EFI klasörü oluşturmadan direkt attığım için oluyormuş.

Son düzenleme:
Direkt olarak bu EFI'yi kopyalayıp kurulumu mu yapacağım hocam, değiştirmem gereken bir şeyler var mı? Bazı kurulumları okudum bir şeyleri değiştirmişler sanki.

Enes hocam imajı ubs ye yazdırdım. EFI Ti ayarlayıp ekledim. BIOS ayarlarımı da yapıp boot menüsüne geliyorum, USB belleğim tek Partition olarak görünüyor. UEFI Partition 1 olarak, seçiyorum geri boot ekranına geliyor. İnat edip 10 kere tıkladım tekrar açtıkça siyah ekranda kaldı öyle, Power tuşundan restart atmak zorunda kaldım. Recep Baltaş'ın videosunda 2 adet UEFI seçeneği vardı ve Partition 3 olanı seçiyordu. Nerede yanlış yaptım anlamadım yardımcı olabilir misiniz lütfen. balenaEtcher ile yazdırıyorum USB (32 GB) ye.

Hatayı buldum hocam, EFI'yi USB'ye atarken EFI klasörü oluşturmadan direkt attığım için oluyormuş.

Hocam Ryzen sistemde Hackintosh deneyimleriniz nasıldı, kurmayı düşünüyorum ben de, tavsiye eder misiniz?

Hocam Ryzen sistemde Hackintosh deneyimleriniz nasıldı, kurmayı düşünüyorum ben de, tavsiye eder misiniz?

Sistem bilgileriniz ile beraber yeni konu açmalısınız.

Geri
Yukarı