Ryzen 5 5500 sisteme nasıl yükseltme yapılabilir?

Game_home

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, arkadaşlar, başlıkta da belirttiğim gibi kendi sistemimi yükseltmek istiyorum.

RDR2, Days Gone, GTA 5 gibi AAA oyunlarında düşük FPS alıyorum(bana göre). Tabii ki en önemli etmen ekran kartı ama tavsiyelerinize ihtiyacım olduğu için konuyu oluşturdum. Bütçem 1 veya 1.5k gibi kısıtlı fakat yükselteceğim parçayı satıp üstüne bu fiyatı koymak gibi bir niyetim var. Bütçe yetersiz gelirsede bekleyip yükseltme yapacağım. Şimdiden teşekkürler.

Sistem özellikleri;
İşlemci; Ryzen 5 5500
Anakart; Gigabyte A520 mk V2
RAM; HyperX Fury RGB'li 3200MHz (8x2)
Depolama 1; Crucial 500 GB M.2 SSD (3600 okuma, 1900 yazma)
Depolama 2; Samsung 640 GB 2.5inç 5400 RPM HDD
Depolama 3; WD blue 120 GB 2.5 inç 5400 RPM HDD
Ekran kartı; ASUS Dual GTX 1060 3 GB OC white 192 bit
PSU; Xigmatek 600 watt 80 Plus white PSU
Kasa; versatile ARGB 4x120mm fan

Son düzenleyen: Moderatör:
1-1.5k bütçeyle pek bir gelişme yapmanız olası değil. Bütçenizi zorlayabildiğiniz kadar zorlayıp RTX 3060 gibi ekran kartlarına geçmeniz gerek. Diğer bileşenlerin hiçbirinde öncelikli bir yükseltme görünmüyor.

Ekran kartını yükseltmelisin bana göre.

Kartım 2K etse bende 1.5k var. Total 3.5 k ne alınabilir :D

1-1.5k bütçeyle pek bir gelişme yapmanız olası değil. Bütçenizi zorlayabildiğiniz kadar zorlayıp RTX 3060 gibi ekran kartlarına geçmeniz gerek. Diğer bileşenlerin hiçbirinde öncelikli bir yükseltme görünmüyor.

Çok teşekkür ederim, bulunduğumuız yerde RX 6600 var 6 ay garantili 5K istiyor sizce verilir mi?

Son düzenleme:
Bütçe pek birşey yapmaya yetmiyor. Ben RX 6600 ile R5 5500 kullanıyorum. Gayet iyi iş çıkarıyor:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bütçe pek bir şey yapmaya yetmiyor. Ben RX 6600 ile R5 5500 kullanıyorum. Gayet iyi iş çıkarıyor:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Haklısınız hocam o zaman konun asıl amacına ulaşmış oldum. Bütçeyi biraz daha arttırıp ekran kartı alacağım

Cevap yazan bütün herkese teşekkür ederim. Sağlacakla

Geri
Yukarı