Ryzen 5 5600 Hi-Fi Rush oynarken 85 derece

bbeyazzkart22

Decapat
Merhaba arkadaşlar, R5 5600 RTX 3060'lı yeni bir sistem aldım. Stok fan kullanıyorum. Dün Hi-Fi Rush oynarken işlemcinin çok ısındığını fark ettim. 85-90 derece arası oynuyordu. Sonra Valorant da test ettiğimde 70-75 arası, boşta ise 45 -50 derece arasındaydı. Bu sıcaklık değerleri normal midir? Soğutucu alacaktım ama alana kadar böyle kullanmak sorun çıkarır mı? MSI MAG Vampiric 010X mid Tower kasa kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklıklar biraz fazla ama zarar verecek sıcaklıklar değil. Böyle kullanılabilir, problem çıkarmaz. Yine de ısıyı düşürmek isterseniz undervolt yapabilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar, R5 5600 RTX 3060'lı yeni bir sistem aldım. Stok fan kullanıyorum. Dün Hi-Fi Rush oynarken işlemcinin çok ısındığını fark ettim. 85-90 derece arası oynuyordu. Sonra Valorant da test ettiğimde 70-75 arası, boşta ise 45 -50 derece arasındaydı. Bu sıcaklık değerleri normal midir? Soğutucu alacaktım ama alana kadar böyle kullanmak sorun çıkarır mı? MSI MAG Vampiric 010X mid Tower kasa kullanıyorum.

Sıcaklıklar normal değil stok fan yetersiz bence ama zarar verecek sıcaklıklar değil.

Sıcaklık fazla ama stok fan için normal olduğunu söylüyorum.
Ben aksi bir şey söylemedim stok fan yetersiz olduğu için 80-90 dereceler bu fan için normal olabilir ama sıcaklık değerleri normal değil. Ben de sıcaklık değerleri normal değil dedim stok fan ve ya baska fanla farketmez sıcaklık değerleri normal değil, fazla ısınıyor dedim özetle neyini anlamayıp düzeltme gereğinde bulundunuz.

Geri
Yukarı