Ryzen 5 5600 için 92mm işlemci soğutucu tavsiyesi

deepjack

Hectopat
Anakartım 2 RAM slotlu olduğu için 120mm soğutucu alırsam sığmayacağını düşünüyorum. Ryzen 5 5600'ü iyice serin tutacak kule tipi soğutucu önerebilir misiniz?

Dosya Ekleri

• IMG_20230824_174420.jpg
    IMG_20230824_174420.jpg
    123,2 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleyen: Moderatör:
Snowman T6 Ultra Snowman T6 Ultra fiyat ve performans olarak oldukça iyi bir seçenektir fiyatına göre en iyisi diyebiliriz. Ancak boyu 155mm yani kasanızın kaç mm soğutucu desteklediğini bilmeniz lazım ona göre alın.
Snowman X6 da düşünebilirsiniz 3 fanlı ve 90mm yüksekliğinde. Performans olarak boyuna rağmen soğutma peformansı t6 ultraya yakın. Yine tercih edilebilecek bir seçenek.
Fanların ramlere değmemesi için fanları çıkarıp istediğiniz yüksekliğe ayarlayabilir isterseniz fanları değiştirebilirsiniz de. Yani soğutucuya sabit değil fanlar.

Snowman T6 Ultra Snowman T6 Ultra fiyat ve performans olarak oldukça iyi bir seçenektir fiyatına göre en iyisi diyebiliriz. Ancak boyu 155mm yani kasanızın kaç mm soğutucu desteklediğini bilmeniz lazım ona göre alın.
Snowman X6 da düşünebilirsiniz 3 fanlı ve 90mm yüksekliğinde. Performans olarak boyuna rağmen soğutma peformansı t6 ultraya yakın. Yine tercih edilebilecek bir seçenek.
Fanların ramlere değmemesi için fanları çıkarıp istediğiniz yüksekliğe ayarlayabilir isterseniz fanları değiştirebilirsiniz de. Yani soğutucuya sabit değil fanlar.
İşin doğrusu ilk defa kule tipi soğutucu alacağım için pek bir bilgim yok. Kule tipi soğutucuların yüksekliğinin ayarlanabildiğini bilmiyordum. Yüksekliği ayarlayabilirsin kısmı senin önerdiğin fanlar için mi yoksa hepsi mi öyle.

Genel olarak tüm modellerde fanlar çıkarıp takılabilir, yukarı aşağı ayarlanabilir. Yani soğutma bloğuna sabit değildir. Resimleri iyice incelerseniz şu aparat sayesinde çıkarıp takabiliyorsunuz.
IMG_20230824_234150.jpg
Şöyle örnek bir resim de bıraktım.

Geri
Yukarı