Ryzen 5 5600 için anakart önerisi

Yabancı

Kilopat
Makaleler
2
Merhaba, RTX 2060 ve ryzen 5 5600 sistem için bu 4 anakart arasında kaldım hangisi tercih etmeliyim ?

Yardımlarınızı bekliyorum iyi sosyaller.

Merhaba, RTX 2060 ve ryzen 5 5600 sistem için bu 4 anakart arasında kaldım hangisi tercih etmeliyim ?

Atılanlar arasında bunu öneririm:

Merhaba, RTX 2060 ve Ryzen 5 5600 sistem için bu 4 anakart arasında kaldım. Hangisi tercih etmeliyim?

Giriş seviye modeller arasında B550M DS3h daha iyidir.
TUF ile Aorus arasında bütçe yetiyorsa Wi-Fi olduğu için ve M.2 soğutması olduğu için TUF daha iyidir.

Merhaba, RTX 2060 ve Ryzen 5 5600 sistem için bu 4 anakart arasında kaldım. Hangisi tercih etmeliyim?

Gigabyte B550M DS3h en iyi secenek bende bu markayı kullanıyorum bioa arayüz Türkçe.

Biraz inceledim de B550M Aorus Elite ile B550M-DS3H'ın VRM şeması aynı. Geri kalan özellikleri de aynı. Sadece tasarım ve VRM soğutma olarak Aorus Elite modeli önde. 5600 için de bunlar önemsiz, zaten çok ısınmayan bir işlemci. DS3H alabilirsin. Ama tasarımı hoşuna gittiyse Aorus Elite almaktan da zarar gelmez.

Bende ryzen 5600 islemci icin (tuf gaming b550m-e) anakart aldim. Elestirebilecegim tek sorun islemci anakartin vga girisini desteklemiyor. Harici ekran karti takinca goruntu alabiliyorsunuz. Tabi bu sorun islemcinin destegi olmadigi icin. Ayrica bios flashback yapacak arkadaslar flashback isigi sabit kaliyorsa cmd diskpart uzerinden usb bellegi temizleyip, mbr ye cevirip, disk yonetiminden yeni bolum olusturmasi gerekiyor.

Asus B550 Prime Plus modelini Mediamarkt mağazasından outlet ürün olarak 1700TL ye satın aldım. Herkese değerli yorumları için teşekkür ediyorum konu sanırım artık kapanabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı