Ryzen 5 5600 için B450 vs B550M?

Bütçe
2000

Addvar

Kilopat
Makaleler
4
RAM
3600 Mhz CL16
İşlemci
Ryzen 5 5600
Ryzen 5 5600 işlemci aldım. Aşağıdaki anakartlardan hangisini tercih etmeliyim. (PCI-e 4.0 benim için önemli değil.)

MSI B450 Tomahawk Max II (1.999 TL)

Gigabyte B550M Aorus Elite (2.350 TL)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartın için PCI-Ex 4 önemli ama. Birde 3 yıl önce çıkmış anakart yerine B550 çok daha iyi olur. Tomahawk o para etmez. 1400den fazla verilmez. İleride ikinci el değeri daha yüksek B550 nin

Ekran kartın için PCI-Ex 4 önemli ama. Birde 3 yıl önce çıkmış anakart yerine B550 çok daha iyi olur. Tomahawk o para etmez. 1400den fazla verilmez.
b450m s2h zaten 1300 TL. Ekran kartı RTX 3060 düşünüyorum onun için de PCIe 4.0 önemli değilmiş (çokk az fark var). Yani PCIe sürümü olarak bakmadan tomahawk daha iyi geldi bana.

Fiyat olarak 750TL gibi bir fark olsa o zaman Tomahawk derdim ama çok az fark var aralarında. İleride ekran kartı güncellerken pişman olabilirsin.

Sanmıyorum ki o fiyata Tomahawk önersin forumda kimse. Bekleyelim diğer arkadaşların yorumunu. Belki daha uygun anakart bulan çıkabilir.

Hatta bütçenizi ekran kartı için de belirtirseniz Anakart + Ekran kartı önerisi veren de çıkar.

Fiyat olarak 750TL gibi bir fark olsa o zaman Tomahawk derdim ama çok az fark var aralarında. İleride ekran kartı güncellerken pişman olabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam gerçekten bu kadar fark varsa pişman olmam ya. İleride farklı bir teknoloji sadece PCIe 4.0'a gelirse o zaman değişebilir ama işler. Şuanki durumda ama PCIe bakmaksızın tomahawk önde gibi 🤔

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam gerçekten bu kadar fark varsa pişman olmam ya. İleride farklı bir teknoloji sadece PCIe 4.0'a gelirse o zaman değişebilir ama işler. Şuanki durumda ama PCIe bakmaksızın tomahawk önde gibi 🤔
Bu arada Aorus 2350TL nerede var? 3350 mi yazmak mı istemiştiniz yoksa?

Bu arada Aorus 2350TL nerede var? 3350 mi yazmak mı istemiştiniz yoksa?
B550M "M" ibareli olan Aorus Elite hocam.

2000'e tomahawk nerede var? Tomahawk daha iyi bir anakart ama b550 nin pci 4.0 desteği var.

B550M "M" ibareli olan Aorus Elite hocam.

1900'a geçen gaming plus max vardı o da 1800 e düşmüş. Arada çok fark yok ikisi de aorus dan daha iyi tercih edilebilir.

Geri
Yukarı