Ryzen 5 5600 RTX 3060 toplama sistem 31 bin TL'ye alınır mı?

Bütçe
31000
Başka kasa eklenmiyor değil mi?

Şeklini pek sevmedim.

Bu arada 8 GB ekran kartı para israfı diyorlar doğru mu?

1-sadece 2'si arasında tercih yapabilirsiniz.
2-kasa değiştir deme sebebim; 500 TL farkla değiştirecegin kasanın içnideki PSU daha kaliteli, birinde 650W +bronz var, digerinde 750W +Gold var. Benimki bir tavsiye değiştirip değiştirmemen sana kalmış.
3-ona bakılırsa 3060 içinde 12 GB VRAM gereksiz çünkü onu kullanabilecek güce sahip oldugunu düşünmüyorum. 8 GB VRAM günümüz için yeterli mi? Sorusuna benim cevap evet olacaktır.
4-AMD tarafında VRAM'i yüksek kartlar mevcut. Toplama olarak düşünürseniz yakın performansları alabileceginiz cihazlar önerebiliriz. NVIDIA kartlarını bu bütçede hazır dışında toplamak pek mümkün görünmüyor.

@kino etiketledigim arkadaş,toplama,bilgi açısından vs. birçok konuda size yardımcı olacaktır.

Peki o zaman o hazır sistemi alıyorum 1TB hard disk kasayı 750W alıyorum başka bir şey eklemeye gerek var mı?
1-Sadece 2'si arasında tercih yapabilirsiniz.
2-Kasa değiştir deme sebebim; 500 TL farkla değiştirecegin kasanın içnideki PSU daha kaliteli, birinde 650W +bronz var, digerinde 750W +Gold var. Benimki bir tavsiye değiştirip değiştirmemen sana kalmış.
3-Ona bakılırsa 3060 içinde 12 GB VRAM gereksiz çünkü onu kullanabilecek güce sahip oldugunu düşünmüyorum. 8 GB VRAM günümüz için yeterli mi? Sorusuna benim cevap evet olacaktır.
4-AMD tarafında VRAM'i yüksek kartlar mevcut. Toplama olarak düşünürseniz yakın performansları alabileceginiz cihazlar önerebiliriz. NVIDIA kartlarını bu bütçede hazır dışında toplamak pek mümkün görünmüyor.

Birde 774,83₺ ye birde soğutucu mu alayım

Peki o zaman o hazır sistemi alıyorum 1TB hard disk kasayı 750W alıyorum başka bir şey eklemeye gerek var mı?

Bir de 774, 83₺ ye bir de soğutucu mu alayım.

Hard disk alma, özelleştir kısmından SSD'yi 1 TB, kasayı 750W olanı, bir de 770 küsur TL'lik sogutucuyu seçmeniz yeterli olacaktır. Fakat satın almadan önce başkalarınında fikrini almakta yarar var, aceleci davranmayalım, belki kaçırdıgımız bir nokta veya farklı bir sitede daha uygunu vs. vardır. Bir arkadaşı etiketledim oda neler düşünüyor? Bir bakalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı