Ryzen 5 5600 sisteme Anakart önerisi

Daha fazla  
Merhaba, şu anki sistemimi aşağıya yazacağım. Sistemime göre anakartımın zayıf kaldığına inanıyorum ve fiyatı 4 bin TL'yi geçmeyecek bir anakart arıyorum. RAM ayarlarımı 3600'e çekmek için BIOS'tan XMP'yi kayıt etsem de, bilgisayarı her açtığımda ayar sıfırlanıyor anlam veremedim. Anakartın AM4 soketli olması lazım. Ve yeni alacağım anakartda Bluetooth özelliği varsa çok iyi olur ama olmasa da sorun yok. Teşekkürler.

Sistem.
Ryzen 5 5600.
RX 6700.
B450M S2H.
Samsung 980 Pro M.2
G.Skill 3600 MHz 8x2 RAM (14CL)

Merhaba, şu anki sistemimi aşağıya yazacağım. Sistemime göre anakartımın zayıf kaldığına inanıyorum ve fiyatı 4 bin TL'yi geçmeyecek bir anakart arıyorum. RAM ayarlarımı 3600'e çekmek için BIOS'tan XMP'yi kayıt etsem de, bilgisayarı her açtığımda ayar sıfırlanıyor anlam veremedim. Anakartın AM4 soketli olması lazım. Ve yeni alacağım anakartda Bluetooth özelliği varsa çok iyi olur ama olmasa da sorun yok. Teşekkürler.

Sistem.
Ryzen 5 5600.
RX 6700.
B450M S2H.
Samsung 980 Pro M.2
G.Skill 3600 MHz 8x2 RAM (14CL)
Aynı anakartı kullanıyorum bir zayıflığını göremedim. Açıkçası ne gibi bir şey bekliyorsunuz ki anakarttan? 3600 MHz seçtikten sonra F10'a basıyorsunuz değil mi? ESC yapıp çıkarsanız kaydetmez.

Hocam anakart zayıf değil aslında. O sistem için uygun bir kart. Ama daha iyisi olsun derseniz X570 serisine ya da Asus Tuf Gaming B550 serisine bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı