Ryzen 5 5600G FPS düşüşü

Alperen1337

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,

Ryzen 5 5600G İşlemcili bilgisayarımda GTA 5 Online / FiveM / RAGE: MP gibi platformlarda 120 & 80 FPS almama rağmen drop sorunu yaşıyorum oyunda ki akıcılık bozuluyor yardımcı olabilir misiniz?

Sistem Özelliklerim:
İşlemci: Ryzen 5 5600G
Anakart: ASUS B450M-K II
RAM: Adata XPG Gammix D30 8 GB 3200 MHz DDR4 RAM
PSU: Sharkoon 650W V2
Ekran Kartı: GTX 750

Biraz çevremle görüşmem üzerine oyunun akıcılığının kaybolma sebebi ya sıcaklık değerlerinden ya da RAM'den kaynaklı olduğunu düşünüyorum, işlemci boşta 45-47 dolu 57-65 derece arası seyir almakta lakin AMD Ryzen model işlemciler için 95 dereceye kadar sıcaklık değerleriniz normaldir diye açıklama sağlamıştı.
RAM'mi almam gerekli yoksa Kule soğutucu mu? Yardımcı olursanız sevinirim...

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla Vega 7 ramden 2GB kullanıyor geriye 6GB ram kalıyor ve işleyim sisteminin harcadığı ramle bu miktar azalıyor. Ram kaynaklı bir problem yaşıyorsunuz, rami artırmanızı öneririm.

Merhaba,

Ryzen 5 5600G İşlemcili bilgisayarımda GTA 5 Online / FiveM / RAGE: MP gibi platformlarda 120 & 80 FPS almama rağmen drop sorunu yaşıyorum oyunda ki akıcılık bozuluyor yardımcı olabilir misiniz?

Sistem Özelliklerim:
İşlemci: Ryzen 5 5600G
Anakart: ASUS B450M-K II
RAM: Adata XPG Gammix D30 8 GB 3200 MHz DDR4 RAM
PSU: Sharkoon 650W V2
Ekran Kartı: GTX 750

Biraz çevremle görüşmem üzerine oyunun akıcılığının kaybolma sebebi ya sıcaklık değerlerinden ya da RAM'den kaynaklı olduğunu düşünüyorum, işlemci boşta 45-47 dolu 57-65 derece arası seyir almakta lakin AMD Ryzen model işlemciler için 95 dereceye kadar sıcaklık değerleriniz normaldir diye açıklama sağlamıştı.
RAM'mi almam gerekli yoksa Kule soğutucu mu? Yardımcı olursanız sevinirim...
Çift kanal ram kullanmıyorsanız APU işgenedir. Hem ram den kaynaklı drop yiyorsunuz hemde çift channel ram yapın fps de artsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı