Ryzen 5 5600X'in fiyatı neden artıyor?

Bütçe
2500

odennisb

Picopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar, geçen RX 580 buldum zar zor ve tabii ki kalıcı olmayacak, hedef RTX 3060 Ti. Ama durumları biliyorsunuz zaten. Şimdi hedef bu ekran kartı olunca bu ekran kartına Ryzen 5 5600X yakışır. O yüzden işlemciyi tam alacağım zaman bir anda fiyatın 400-500 arttığını gördüm ve ağzım açık kaldı. Sizce bu fiyat artışının sebebi ne ve ne zaman yine 2500 TL civarına düşer?

Bence talebin artmasından kaynaklanıyor olabilir.

Son düzenleme:
Bence bu temmuz ağustos gibi düşer ya da hiç düşmez çünkü Türkiye hep zamlanan ve indirimi olmayan bir ülke.

Gaming için en ideal f/p işlemcisi olduğu için sanırım. Çok talep var. Piyasada azalan ne varsa artıyor fiyatları

Bence bu temmuz ağustos gibi düşer ya da hiç düşmez çünkü Türkiye hep zamlanan ve indirimi olmayan bir ülke.
cevaplar için çok teşekkür ederim ama 3000 küsür fiyatlardan düşmüştü 2400 civarına gene düşebilir

Kampanyalı 2600TL normalde de 2750-2800 falandı. İncehesap gaming gecesinde 2500den yakalamıştım 2 hafta önce satın almaya çalışırken gitti. Şimdi 3.000TL oldu. Kart fiyatlarına alışmıştım şimdi birde işlemci fiyatlarını takip etmek çıktı başımıza.

1.5 ay önce 1800 e sattı ince hesap. Balon bi işlemci geliyor bana ya, bu sıcaklıklarda çalışan bi işlemci ne kadar süre stabil ya da ne kadar uzun süre çalışır bilemiyorum. 5600x yerine 5600 tercih edilebilir hem daha ucuz hem arasında %3-5 lik fark var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…